Diskuse k článku

Favoritem na stavbu nové spalovny v Olomouckém kraji je Přerov

Spalovna, která má vyrůst v Olomouckém kraji, by mohla stát u Přerova. Byť olomoucké hejtmanství o konkrétním místě ještě mluvit nechce, podle důvěryhodného zdroje MF DNES je Přerov jedním z favoritů mezi kandidáty na výstavbu zařízení na likvidaci komunálního odpadu. Možností je ovšem víc.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Standa z Předmostí

Nejde o Duhu...

Já myslím, že vůbec nejde o Duhu. Jde normálně jen o to, aby jsme mohli dýchat. Ty odpady nejsou zas takový problém. A že o odpadech mluví nejvíc ti, kteří je většinou ani neumí třídit. Mrkněte raději sem, tady není politika ale fakta: http://www.dychejvprerove.estranky.cz/ Doufám, že se tu můžou dávat odkazy. Jestli ne, prosím admina o smazání. Díky :-)

0/0
14.12.2011 22:59

bohusnavr

Názor

Nechápu trvalou destrukci jakéhokoliv nového návrhu k řešení současné situace s růstem odpadů ve společnosti hnutím Duha.Systém třídění je jedna věc a to zásadní a prvořadá, ale ekologicky čistá a ve svém výstupu i druhotně energeticky využitelná metoda likvidace odpadů prostřednictvím spalovny je v současné době tím nejoptimálnějším řešením.Jak tedy chce toto hnutí řešit stále narůstající hromady byť stoprocentně tříděného odpadu?Chtělo by to z jejich strany konkrétní návrh reálného řešení!Nebo snad bojkotem tohoto řešení se necháme zasypat byť zpola nebo úplně tříděným odpadem? To snad lidem z hnutí Duha nedošlo, že dnes už likvidace a zpětné využití odpadů ve svých důsledcích je mnohdy náročnější problém, než vyrobit něco nového?;-O

+2/0
11.12.2011 19:04

Trupman

A není už náhodou rozhodnuto?

Proč tedy nový ÚP Olomouce počítá se spalovnou mezi Holicí a Velkým Týncem (pár set metrů od Olympie)? Olomouc navíc musí řešit zdroj tepla pro město, současná teplárna leží na lukrativních pozemcích a spalovna by toto mohla vyřešit. Je jasné, že olomoučtí zastupitelé budou lobbovat pro své město.

0/0
11.12.2011 15:34

Tomaseq

Lepší odpad spalovat

než ho skladovat na skládkách a ničit tím životní prostředí.

+1/0
11.12.2011 13:54

Lumin161

Re: Lepší odpad spalovat

Přesně tak. Myslím že Mohelnice by pro tento účel byla nejvhodnější. Je víceméně ve středu kraje (a blízko velkým městům) a leží na železničním koridoru i rychlostní silnici. Pokud má navíc vhodné prostory, tak myslím není co řešit.R^

+1/0
11.12.2011 14:51

Najdete na iDNES.cz