Diskuse k článku

Děti týrají rodiče i prarodiče. Policie řeší o třetinu víc domácího násilí

Odhaleného domácího násilí v Olomouckém kraji je rok od roku víc. Jen loni přibylo vyšetřovaného týrání v rodinách o třetinu. Policisté přitom upozorňují, že výrazně narůstají počty případů týrání rodičů či prarodičů jejich dětmi či vnuky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

špekoun

jak si je vychovali tak je mají

To je jednoduché. Dnes mají rodiče děti na salámu, v očích rodičů jsou to andílci ačkoliv okolí je má za malé ďábly. A nakonec to takle dopadá. To je typický scénář.

0/0
7.4.2011 17:23

drsnobill

Proč někdo nenamlátí Pravdoláskovi?

Ten si to alespoň zaslouží.

0/0
4.4.2011 23:47

Kittanya

Není divu...

Rodiče si stále svoje díka vymodlují, když se z různých důvodů rozhodli mít až po třicítce. Rodiče nemají čas se starat o psychiku dětí, když mají problém starat se aspoň o to materiálno. A není divu, že z těch děcek rostú rozmazlení, agresivní parchanti, kteří jim přerůstají přes hlavu. Já vztáhnout ruku na svoju matku, tak su dávno mrtvá. Přesto su za její výchovu vděčná.

0/0
31.3.2011 13:21

orinka3

a čemu se divíte?

Média sama přispívají k obrazu seniora, který se mladším generacím představuje jako něco, co už tu nemá co dělat. Je na obtíž, není perspektivní, není výkonný a jenom spotřebovává. Když není úcta k seniorům obecně, jak může být v rodině? Issová s Mádlem to předvedli velmi názorně. No, a že senioři nechtějí, aby se jejich problém řešil? Je to pochopitelné, cítí vinu, že ty svoje mladé nedokázali slušně vychovat. Mladí jsou nervózní ze své budoucnosti, nedokážou ji sami řešit a je snadné najít viníka - překážející důchodci, co tu jen překážejí.:-/

0/0
29.3.2011 9:57

orinka3

Re: a čemu se divíte?

zabírají místo, jsem chtěla napsat...;-)

0/0
29.3.2011 9:58

lmk

Re: a čemu se divíte?

S tímhle by moha mít média něco společného kdyby šlo o neúctu k cizím důchodcům (i když mě fascinuje, za co všechno údajně v téhle zemi mohou média - lidi nic, to média). Jenže tady jde o vlastní rodinu. Člověk který dokáže vztáhnout ruku na své rodiče/prarodiče to musí mít v sobě a pravděpodobně se bude stejně chovat i ke své ženě a svým dětem. Podíl výchovy je podle mě v těchto případech dost sporný.

0/0
29.3.2011 11:16

Najdete na iDNES.cz