Policejní hlídka naměřila mladíkovi v Audi A4 na D 46 z Olomouc do Brna...

Policejní hlídka naměřila mladíkovi v Audi A4 na D 46 z Olomouc do Brna rychlost 215 km/h. | foto: Policie ČR

Začátečník vezl kamarády po D46, povolenou rychlost překročil o stovku

  • 54
Bez řidičského průkazu a s partou kamarádů se řítil se svou audinou mladík od Olomouce směrem na Brno. Na úseku, kde je povolená stodesítka, mu policisté naměřili 215 km/h.

Policejní hlídka z dálničního oddělení Kocourovec nedaleko Olomouce naměřila vozidlu Audi A4 na dálnici D46 směrem na Brno zběsilou rychlost v sobotu večer.

“V dálničním úseku s maximální dovolenou rychlostí 110 km/h uháněl téměř dvojnásobnou rychlostí. Policisté mu naměřili rychlost 215 km/h,“ popsal policejní mluvčí Libor Hejtman.

Policejní vůz se za provinilcem ihned pustil a provinilce zastavil. “Bylo to auto plné mladých lidí. Za volantem seděl devatenáctiletý řidič, který policistům při kontrole nepředložil řidičský průkaz s odůvodněním, že jej nemá u sebe,“ uvedl mluvčí.

Podle Hejtmana spatřila hlídka jen červenou mizející čáru, proto policisté nemají k dispozici jiné obrazové materiály, ani video, jen snímek z radaru.

“Policisté nahlásili řidiče do správního řízení pro podezření z přestupku. Mladíkovi hrozí pokuta od pěti do deseti tisíc korun a zákaz činnosti od šesti měsíců do jednoho roku,“ doplnil Hejtman.


Témata: Olomouc, Audi A4