Diskuse k článku

Armáda by mohla v Olomouci po zrušení velitelství propustit stovky lidí

Ministerstvo obrany chce zrušit olomoucké Vrchní velitelství společných sil. Jaké to může mít následky? V krajním případě propuštění stovek lidí a tím pádem zhruba procentní zvýšení nezaměstnanosti na Olomoucku, kde je už nyní jedenáct procent lidí bez práce. Nezanedbatelná by byla i ztráta kupní síly.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

realistkaII

propuštění vojáků z povolání by mělo být druhým krokem

Zrušit pracovní místa a nezměnit systém je hloupé řešení. Ambicí každé vlády je ušetřit na armádě, ale nikdo z těch politicky dosazených "manažerů" se ještě nikdy nezamyslel nad tím, jak změnit vojenské předpisy a skutečně systematizovat procesy.

Každý ukazuje na armádu, jak se vojáci flákají za takový "balík" a k ničemu to není. Skutečný čistý plat majora-logistika s dvěma vysokými školami po 30-ti létech služby činí cca 23.000 Kč. Nebýt příspěvku na bydlení, je na tom hůř než elektrikář v teplárně nebo kvalifikovaný zedník. Porovnáte-li to se šestihodinovou pracovní dobou 55-ti letého učitele, pak je na tom hůře. Na mzdy projektových manažerů, bankovních úředníků, odborných pracovníků na úřadech nebo dokonce řadových zaměstnanců ČEZ si normální voják z povolání nikdy nesáhne!

0/0
7.5.2011 15:42

Trupman

Centralizmus

Zrušíme velitelství "někde" v Olomouci, al ezato nám přibudou úředníci v Praze. Proč taky ne? Přece si v matičce musíme udržet pracovní místa. :-P

Už jste někdy slyšeli, že by se v Praze rušil nějaký úřad?

0/0
23.4.2011 0:07

luban12

Z jakého důvodu tam jsou nepotřební vojáci?

 To snad proto,aby se udržela zaměstnanost a oni peníze mohli utrácet v tamních obchodech a službách? To si snad dělá někdo srandu.

0/0
22.4.2011 17:57

Tomaseq

To si děláte srandu...

Já bych souhlasil jedině s propouštěním těch pupkatých důstojníků. Těch vojáků na nejnižších pozicích by se to nemělo dotknout. Co budemě dělat až přijdou povodně? Všichni si pamatují co tu bylo v roce 1997.

0/0
22.4.2011 10:38

dimple

Re: To si děláte srandu... ale asi vy

0/0
22.4.2011 13:30

Mysel

Re: To si děláte srandu...

Bohuzel si neuvedomujete, kolik lidi se zabyva tim, aby pupkatym plukovnikum pri jejich flakani nic nechybelo. A prave tyto lidi uz po vyhnani tech darmozroutu nebude armada potrebovat. :o(

Olomoucky spolek papalasu je spickou ledovce, ale hooooodne prostoru pro vymetani skudcu je i jinde.

0/0
22.4.2011 13:36

Najdete na iDNES.cz