Diskuse k článku

Nová lanovka zaveze turisty kousek od unikátní vodní elektrárny Dlouhé Stráně

K horní nádrži přečerpávající vodní elektrárny Dlouhé Stráně je nyní nově možné vyjet i lanovkou. I méně zdatní chodci se tak mohou podívat na impozantní dílo. Cyklistům v létě navíc dopraví na vrchol i kolo.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Uphillman

proč to vůbec vzniklo...

Není to moc ekonomické zařízení...vlastně ani trochu. Jeden kWh vyjde na mnohem víc než za kolik by ji čez mohl prodat, zhruba na 14 korun (z jádra asi 50 haléřů). Ale přesto je ta elektrárna potřebná. Málokteré zařízení umí začít vyrábět elektřinu tak rychle. Jaderná elektrárna se rozjíždí (tuším že) měsíc, tepelné taky trvá než začne vyrábět, ale tady stačí otočit kohoutem, voda roztočí turbíny a je to. Proto taková elektrárna vůbec existuje.

0/0
1.2.2011 12:33

Marťan

Tohle je ekologie!

Namísto nesmyslné fotovoltaiky se v tomto státě mělo postavit více takových staveb!

Toto je ukázka chytrého, ekonomického i ekologického řešení! Ještěže se to za komunistů stihlo postavit! Dneska by proti tomu kdekdo protestoval. I ta fotovoltaika by byla smysluplnější, kdyby ji doplňovala soustava přečerpávacích elektráren.

Pro rádoby ekolology je vhodné připonemout, že stavbu jako takovou, není normálně odnikud vidět - musíte se dívat z větší výše, než je horní přehrada a takových míst v okolí mnoho není.

Je nesmyslné chránit přírodu za každou cenu a snažit se kdejaký kopeček za každou cenu zalesnit. Výsledkem nesmyslného počínání tupých "ochránců" přírody je zánik mnoha druhů rostlin a živočichů žijících na loukách (které dříve spásaly ovce a proto nemohly zarůst dřevinami) nebo nesmyslné šíření nepůvodních druhů rostlin (borovic, smrků) i zvířat (včetně daňků a bažantů)....

0/0
30.1.2011 19:08

Mulinka

Re: Tohle je ekologie!

za komunistů?....to snad ne....

0/0
30.1.2011 20:43

Buster

Re: Tohle je ekologie!

Je fakt, že se začalo se stavbou už v roce 1978. V r.1985 byl projekt předělán. Podstatná část stavby se však stavěla mezi lety 1989-1996.

0/0
30.1.2011 21:35

nakorbena_svine

Re: Tohle je ekologie!

Jen zareguji na tvrzení, že přehrada je vidět pouze z vyšší úrovně. To samozřejmě není pravda. Lze ji zpozorovat i pod její úrovní. Ten kopec, na kterém je horní nádrž, je totiž rovný jako když střelí, což není zrovna estetické a spousta lidem díky tomu leží v žaludku.

0/0
31.1.2011 9:19

martasex

citlivě?

hej autore! Ten hnusně useknutej kopec je v nejpřisněji chráněné části Hrubého Jeseníku (proto tam můžou pouze 4 busy)! Usekněte si Říp! Taky je tam k labi slusnej padáček. Tohle je největší komoušská prasárna, kterou udělali (vim že 90% prací bylo po 1989, ale projekčně a geograficky to jde za komančama)[>-]

0/0
30.1.2011 17:51

Buster

Re: citlivě?

Srovnávat "useknutí" takto vysoce položeného kopce, který je tam jeden z mnoha, s useknutím Řípu je na návštěvu psychiatrického oddělení. Přece na tom Řípu poznáš, když pokácí i nějaký vzrostlý strom. Na Dlouhých stráních vidíš useknutí pořádně jen z Pradědu nebo z Petrových kamenů.

0/0
30.1.2011 21:38

Najdete na iDNES.cz