Vítězná sjezdovka U Slona ze Ski Sněžník v Dolní Moravě.

Vítězná sjezdovka U Slona ze Ski Sněžník v Dolní Moravě. | foto: Radek Holub/ SNOWpro iDNES.cz

Nejlepší sjezdovka Moravy a Slezska je podle čtenářů U Slona v Dolní Moravě

• 25
Vítězem ankety o nejlepší sjezdovku Moravy a Slezska mezi čtenáři iDNES.cz a MF DNES se stala sjezdovka U Slona z lyžařského areálu v Dolní Moravě. Celkem obdržela 1 232 hlasů z celkových více než čtyř tisíc. I na dalších dvou "medailových" pozicích se umístily sjezdovky z Jeseníků.

Dolní Morava už se podle map sice nachází v Pardubickém kraji, za hranicí Olomouckého je ale jen zhruba o dva kilometry. Zdejší lyžařský areál Sněžník se nachází pod vrcholem Kralického Sněžníku, který dosahuje výšky 1 424 metrů nad mořem.

Vítězná sjezdovka U Slona je jeho letošní novinkou, její hlavní předností je nadprůměrná šířka, která činí po celé délce osmdesát metrů. Délka tratě je 1 200 metrů (více o ní čtěte zde).

5. Ski areál Řeka: Červená - 337 hlasů

Celkem platných hlasů - 4348. Kompletní výsledek hlasování a bližší informace o jednotlivých sjezdovkách čtěte zde.

Na druhém místě se s velkým odstupem umístila další novinka této zimy, areál v Koutech nad Desnou se sjezdovkou nazvanou Hřebenovka. Trať o délce 2 450 metrů a půlkilometrovém převýšení získala rovných šest stovek hlasů (reportáž čtěte zde).

"Bronzová" medaile patří zástupci tradičních lyžařských center. Ramzovská sjezdovka Šerák je podle oficiálních údajů se svými 3 260 metry nejdelší tratí s republice, a hlasovalo pro ni 410 lidí (čtěte také Nejdelší sjezdovku v Česku jsme vypátrali s pomocí GPS).

Nejlepší sjezdovky z Beskyd se v anketě umístily na čtvrtém a pátém místě. Těsně za nejlepšími třemi je Ski Centrum Kohútka, které na třetí místo ztratilo pouhých 17 hlasů (recenzi areálu čtěte zde).

Zdejší černou sjezdovku, na níž trénují i čeští olympionici, následuje červená trať ze Ski areálu Řeka, která je podle provozovatelů se svými 1 350 metry nejdelší v Beskydech, a dostala 337 hlasů.