Úchvatný výsledek. Nad očekávání, rozplývala se rychlobruslařka Erbanová

19 2010
Vancouver (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Sama si přála být mezi nejlepšími dvaceti, nakonec ji dělila jen desetinka od elitní desítky. "Je to skvělé, na výsledkovku se mi kouká hodně příjemně," usmívala se rychlobruslařka Karolína Erbanová po výborném 12. místě v olympijském závodu na 1000 metrů.

Zajela nad očekávání. Přestože startovala už ve třetí dvojici z osmnácti, až do desáté jízdy držela dokonce medailovou pozici.

Ve své jízdě dokonce utavila Němku Wolfovou. Její poslední kolo patřilo k nejrychlejším v celém startovním poli. "Tím kolem jsem se dostala tam, kde jsem. Tam hodně holek uvadlo."

A nebýt drobného zaváhání v závěrečném oblouku, desítka nemusela být nereálná. "Shodila jsem si ruku. Jinak jsem žádnou chybu na trati neudělala. Jen tuhle," litovala.

Přesto smutnila jen krátce. "Jsem strašně spokojená. Vždyť jsem porazila Friesingerovou (obhájkyně bronzu, která drobně ztratila v úvodní rovince), Angmüllerovou, Schusslerovou. Je tam hodně jmen, s tím jsem nepočítala," smála se.

Erbanová zajela čas 1:17,53, což je její maximum mimo vysokohorské ovály.

Přestože jela už druhý olympijský závod, byla víc nervózní než při pětistovce. "Určitě, protože do pětistovky jsem nastupovala s nejhorším časem. Tady jsem mohla být klidnější, ale zase jsem věděla, že to bude boj."

Jak se další a další jména řadila ve výsledkové listině za ní, tak čím dál víc kroutila hlavou. "Zrovna jsme se s Martinou vyjížděly na kole. S tímhle jsme opravdu nepočítaly. Spočítala jsem si to někam za dvacítku."

Její slavnější kolegyně a čerstvá olympijská vítězka nešetřila chválou. "Strašně mi gratulovala. My navzájem své jízdy prožíváme a ona mi hodně drží palce. Ale tenhle výsledek je zásluha také ostatních členů týmu," nezapomněla Erbanová zmínit své kolegy z Novis Teamu.

Po 23. místě na poloviční trati tak svůj výsledek z premiérové olympiády notně vylepšila. Na trati 1500 metrů se potká i se svou slavnější tréninkovou kolegyní Martinou Sáblíkovou.

"Bude to zvláštní závod. Sejdou se tam holky z kiláku i trojky. Bude záležet na rozběhu i technice bruslení," uvádí specifika své poslední olympijské tratě.

Zaútočí ve výsledkové listině ještě výš? "Cíle nikdy neříkám, ale budu potřebovat hlavně štěstí. Rozhodně ale s Martinou nechci soupeřit."

Další z rubriky

Hektický den Sáblíkové: křest knihy, autogramiády i koncert na náměstí

Martina Sáblíková s politikem Pavlem Bémem (vpravo) při oslavě olympioniků z Vancouveru na Václavském náměstí.

VIDEO Křest nové knihy, autogramiáda, bleskový přesun, koncert na Václavském náměstí, další podpisy pro...

Rodina zesnulého sáňkaře dostane peníze z pojistky organizátorů OH

ROZLOUČENÍ. Sestra oplakává svého bratra Nodara Kumaritašviliho, který se zabil při sáňkařském tréninku na olympiádě ve Vancouveru.

VIDEO Rodina tragicky zesnulého gruzínského sáňkaře Nodara Kumaritašviliho dostane finanční pomoc od...

Strach musíte před jízdou vypustit z hlavy, říká sáňkař Jíra

Sáňkaři Matěj Kvíčala a Luboš Jíra (vpředu),

Fůru zážitků si dovezl klášterecký sáňkař Luboš Jíra z olympijského Vancouveru. I jeden, z kterého...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz