Sudovou nepodrželo poraněné koleno, v olympijských boulích dojela šestnáctá

Nepovedený dopad Nikoly Sudové po jednom ze skoků při finálové jízdě. (13. února 2010) | foto:  Michal Růžička, MAFRA

14 2010
Cypress Mountain (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Hra vabank k úspěchu nevedla, lyžařka Nikola Sudová v olympijských boulích obsadila šestnácté místo. V solidní finálové jízdě nezvládla dopad po druhém skoku, kdy zraněné koleno neuneslo enormní nápor.

"Nebýt chybičky na druhém skoku, mohla jsem skončit do desítky," vyčítala si Sudová po závodě, ve kterém zvítězila Hannah Kearneyová z USA.

I to, že se zúčastnila a postoupila do finále, však může česká lyžařka brát jako vítězství. Do závodu, který probíhal za husté deště, nastoupila s utrženým předním zkříženým vazem.

"Výsledek mě mrzí, ale na druhou stranu jsem spokojená, že jsem závod zvládla. Chtěla jsem to zkusit, zkusila jsem to a zjistila jsem, že to jde. Lidem jsem ukázala, že jsem nepřijela jen na výlet," poznamenala.

USMĚVAVÁ. Akrobatická lyžařka Nikola Sudová sice na olympiádě neuspěla, i tak se ale smála.

STÁLE USMĚVAVÁ. Akrobatická lyžařka Nikola Sudová sice na olympiádě neuspěla, i tak se ale smála. Náladu jí šestnácté místo nevzalo.

Sudová projela čistě v boulích, už při prvním skoku - helikoptéře bez pozice - však bylo vidět, že jí zranění dělá potíže.

Při druhém skoku však naděje na medaili nebo umístění v top desítce padly.

Sedmadvacetiletá česká reprezentantka nezvládla dopad salta s krosem. Do cíle sice dojela bez pádu, ale dojem z jízdy si pokazila. "Bohužel jsem dopadla na levou nohu, a ta to neustála," mrzí Sudovou.

Olympijské zlato urvala se ziskem 26,63 bodu americká lyžařka Hannah Kearneyová. Ta nastoupila na start jako poslední a parádní agresivní a rychlou jízdou překonala vedoucí Kanaďanku Jennifer Heilovou téměř o celý bod.

Další české lyžařky vypadly už v kvalifikaci, Šárka Sudová skončila pětadvacátá, Tereza Vaculíková skončila poslední, sedmadvacátá. O kvalifikaci čtěte ZDE

Výsledky olympijského závodu

v akrobatickém lyžování žen (jízda v boulích)

Pořadí: 1. Kearneyová (USA) 26,63 bodu, 2. Heilová (Kan.) 25,69, 4. Bahrkeová (USA) 25,43, 4. Uemuraová (Jap.) 24,68, 5. Dufourová-Lapointeová (Kan.) 23,87, 6. Marblerová (Rak.) 23,69, 7. Stoljarovová (Rus.) 23,55, 8. Murataová (Jap.) 23,22; 9. Rachimovová (Rus.) 22,70, 10. Scanziová (It.) 22,19, ...16. N. Sudová 19,41, ...25. Š. Sudová, 27. Vaculíková (všechny ČR) nepostoupily z kvalifikace.

Nejčtenější

Další z rubriky

Hráli jste o oficiální publikaci o olympiádě ve Vancouveru

Martina Sáblíková na obalu knihy "Vancouver 2010"

Hráli jste o oficiální knihu Českého olympijského výboru o zimních olympijských hrách ve...

Český olympijský výbor vydal publikaci Vancouver 2010

Titulní strana knihy Vancouver 2010

Pět dní po skončení zimních olympijských her byla dnes v Praze pokřtěna kniha s názvem Vancouver...

Polsko chystá trest pro dopující lyžařku, vláda žádá přísnější zákony

Justyna Kowalczyková z Polska v cíli závodu na 30 km.

Polská běžkyně na lyžích Kornelia Marková, jediná závodnice, která na nedávné olympiádě ve...

Najdete na iDNES.cz