Růžička si stěžoval na podmínky v nové hale. Je to tragédie, řekl po tréninku

Thunderbird Arena. Zde čeští hokejisté odehrají osmifinále s Lotyšskem i případné čtvrtfinále s Finskem

23 2010
Vancouver (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Hodně nespokojený byl trenér Vladimír Růžička z podmínek v hale Thunderbird, kde hokejová reprezentace sehraje osmifinálový duel s Lotyšskem i případné čtvrtfinále s Finskem. "Je to tragédie," prohlásil po prvním tréninku na okraji Vancouveru.

Čeští hokejisté zatím na olympiádě odehráli všechny duely v Canada Hockey Place, domovském stánku týmu NHL Vancouver Canucks. Jenže na osmifinále se museli stěhovat na západní okraj města.

"Nejdřív hrajeme v aréně pro devatenáct tisíc lidí a na vyřazovací část nás pošlou do haly pro pět. Je to tu jako pro žáky nebo juniory," rozčiloval se Růžička.

Thunderbird Arena, která se nachází v univerzitním kampusu, ve skutečnosti pojme 6 800 diváků. Je rok a půl stará a své domácí zápasy v ní hrají týmy The University of British Columbia. Na olympiádě se tu dosud uskutečnily duely ženského hokeje.

Thunderbird Arena

Kapacita: 6 800 sedících diváků

Cena: 47,8 milionu kanadských dolarů

Dokončena: 7. 7. 2008

Nadmořská výška: 90 metrů

Vzdálenost z olympijské vesnice: 12 km

Pro reprezentanty je největší nepříjemností doprava. Zatímco do Canada Hockey Place mohli dojít i pěšky, cesta na menší stadion jim zabere zhruba 35 minut autobusem. "Vytáhli nás z vesničky, ale abych se přiznal, něco takového jsem čekal. Prostě se s tím musíme vyrovnat," řekl brankář Tomáš Vokoun.

Růžička kvůli delšímu cestování zrušil dopolední předzápasové rozbruslení. "Jedeme rovnou na zápas. Myslím ale, že to není důstojné prostředí na čtvrtfinále olympiády. A jestli je problémem časová kolize s ženským hokejem, měli zápasy rozdělit do dvou dnů."

O tom, že v Thunderbird Areně budou hrát Češi, rozhodli organizátoři olympiády. Důvod je zcela prostý: přednost dostala domácí Kanada, Spojené státy, Rusko a Švédsko, tedy čtyři největší favorité turnaje.

"Překvapilo mě to, protože jsme postoupili z pátého místa. Hlavně jsme měli hrát už ve dvanáct hodin kanadského času, ale řídí si to Kanada s Amerikou. Co se dá dělat," zlobil se trenér.

"Nezbývá nám, než tenhle fakt akceptovat. Pro naše soupeře je to stejné," poznamenal útočník Martin Havlát. Osmifinále s Lotyšskem začíná ve středu od 4:00 SEČ, případné čtvrtfinále s Finskem o den později ve stejný čas.

Fanoušci při zápase Česko - Slovensko. (17. února 2010)Držte palce ČESKÝM HOKEJISTŮM

Připojte se k ostatním příznivcům a fanděte společně. Fanoušci se scházejí na facebooku.

Nejčtenější

Další z rubriky

Český olympijský výbor vydal publikaci Vancouver 2010

Titulní strana knihy Vancouver 2010

Pět dní po skončení zimních olympijských her byla dnes v Praze pokřtěna kniha s názvem Vancouver...

Hráli jste o oficiální publikaci o olympiádě ve Vancouveru

Martina Sáblíková na obalu knihy "Vancouver 2010"

Hráli jste o oficiální knihu Českého olympijského výboru o zimních olympijských hrách ve...

Olympiáda stála Českou televizi 50 milionů korun

Rychlobruslařka Martina Sáblíková pod olympijskými kruhy při květinovém ceremoniálu

Zajištění přenosů z olympijských her ve Vancouveru stálo Českou televizi (ČT) podle předběžných...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz