Náhradníci pro olympijský Vancouver ještě doufají. Na přistýlce neskončí

Martin Černík | foto: Ondřej Littera, MAFRA

22 2010
Rekordně početná už je. A až do pondělka existuje možnost, že česká výprava do olympijského Vancouveru by mohla ještě nabobtnat. Na pozicích náhradníků se (teoretiky) pohybuje asi dvacítka jmen.

V některých sportech by se pouze měnilo jméno za jméno. Třeba u běžců na lyžích, akrobatů a sáňkařů se ale toužebně čeká na navýšení kvót mezinárodních federací, pokud by se některá jiná země svého místa vzdala. V reálnějších obrysech dodatečného zařazení do týmu pro Vancouver se pohybuje čtveřice jmen.

náhradníci výpravy

saně: Lukáš a Antonín Brožovi

akrobatky: Tereza Vaculíková, Martina Konopová

snowboarding: Martin Černík, Klára Koukalová, Pavel Heiník

alpské lyžování: Petra Zakouřilová, Tereza Kmochová, Adam Zika

běžci: Aleš Razým, Eva Skalníková, Petr Novák

sdruženář: Petr Kutal

hokej: osm tajných jmen

"Nejblíže tomu mají sáňkaři Brožovi," říkal šéf české mise František Dvořák po nominačním plénu Českého olympijského výboru.

Pokud by do 25. ledna na stole předsedy ČOV Milana Jiráska přece jen přistály dobré zprávy, žádné velké komplikace se s navýšením o náhradníky nečekají.

Ani administrativní. "A není to ani příběh o penězích," zdůraznil šéf výpravy Dvořák. "My jsme od samého začátku organizačních prací počítali s číslem devadesát, šlo by o zanedbatelné náklady. A administrativně? To umíme zařídit, všechno máme předjednáno a je to jen otázka času, technický akt."

Obtíže se zajištěním noclehu by nenastaly. Situace z her v Sydney, kde se dodatečně nominovaní museli uložit "na přistýlkách", se ale opakovat nebude. Olympijský výbor už má dokonce plán, kdo s kým bude na pokoji. Co Jágr? Jediný hokej čeká s distribucí lůžek až na místo.

ČOV musel už v létě s organizačním výborem podepsat kontrakt na odhadovaný počet lůžek v olympijské vesnici. "A téměř jsme se trefili," oddechl si Dvořák. "Bude nám sice něco scházet, ale zajistili jsme alternativní ubytování ve Whistleru, takže problém nehrozí."

"Řešili jsme ubytování pro druhý čtyřbob, jehož účast jsme původně nečekali," prozradil Jiří Kejval, místopředseda ČOV pro ekonomiku.

"Paradoxně ve Vancouveru ceny ubytování klesly. Loni byly obavy z obrovských cen a my jsme prozíravě vyčkali. Teď jsme dokoupili čtyři postele za výhodnější ceny. Mimo vesnici máme objednaných asi sto pokojů pro hosty."

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Strach musíte před jízdou vypustit z hlavy, říká sáňkař Jíra

Sáňkaři Matěj Kvíčala a Luboš Jíra (vpředu),

Fůru zážitků si dovezl klášterecký sáňkař Luboš Jíra z olympijského Vancouveru. I jeden, z kterého...

Český olympijský výbor vydal publikaci Vancouver 2010

Titulní strana knihy Vancouver 2010

Pět dní po skončení zimních olympijských her byla dnes v Praze pokřtěna kniha s názvem Vancouver...

Jak ustát zlato? Vědět, kam jít dál. Poradí si Sáblíková?

Rychlobruslařka Martina Sáblíková se raduje z vítězství na trati na 5000 metrů. (24. února 2010)

VIDEO Kateřina Emmons měla svůj pozlacený život nalinkovaný podle gynekologa. Hned jak 9. srpna 2008...

Najdete na iDNES.cz