Doporučujeme

Mohla jsem vyhrát, tak chci odškodné, žádá po nehodě lyžařka Majdičová

• 109
Nahraďte mi promarněnou šanci na zlato! Slovinská běžkyně Petra Majdičová žádá po Mezinárodní lyžařské federaci (FIS) odškodné. "Myslím si, že by bylo fér, aby mi to nějak nahradili. Vždyť ten závod jsem mohla vyhrát."

Jenže sprint žen nevyhrála, dojela si pro bronzovou medaili a v cíli pak zkolabovala. Při rozjíždění před závodem totiž nezvládla manévr, vylétla z trati, spadla do rokle a zlomila si pět žeber. I se zraněním postoupila do finále a vybojovala medaili (z příkopu k medaili čtěte zde).

"Může si za to sama, vždyť k žádné jiné podobné nehodě nedošlo. Zatáčka, v níž se incident stal, není riskantním místem," vzkázali jí zástupci Mezinárodní lyžařské federace.

To třicetiletou Majdičovou naštvalo. "Rozhodně nemůžu souhlasit s tím, že ten pád byla moje chyba. Nemohou s námi zacházet jako s novodobými gladiátory. Ani se mi neomluvili," zlobila se Slovinka, která byla nejúspěšnější sprinterkou sezony.

A zmínila gruzínského sáňkaře Nodara Kumaritašviliho, který před zahájením her nezvládl začátku, vyletěl z dráhy a na následky zranění zemřel.

"Tvrdit, že se na trati ještě nic nestalo, je alibistické. Na bobové dráze tady taky dosud nikdo nezemřel a teď tu mají mrtvého. Vždycky je někdo první."

Do dalších závodů už Majdičová kvůli zranění nenastoupila, hry pro ni skončily. Dělala si naděje na sobotní start nejdelšího závodu - třicet kilometrů klasicky s hromadným startem. Ale kvůli bolestem ani ten nezvládne.

,

Olympijské hry Paříž 2024

Letní olympijské hry v roce 2024 se uskuteční v Paříži od pátku 2. srpna do neděle 18. srpna 2024. Francouzská metropole už OH hostila v letech 1900 a 1924. Poprvé se zde bude soutěžit o olympijské medaile v breakdance, naopak z programu byly vyřazeny karate, baseball a softbal.