Fámy o nečistém rozhodování se potvrdily, říká krasobruslař Březina

Český krasobruslař Michal Březina měl ze své jízdy skvělý pocit, rozhodčí však měli jiný názor. | foto:  Michal Růžička, MAFRA

17 2010
Vancouver (Od zvláštního zpravodaje MF DNES) - Když dokončil krátký program, zaťal pěsti a nadšeně vykřikl. Bylo to výborné, bylo to zatím nejlepší v jeho životě, věděl Michal Březina, čtvrtý krasobruslař z mistrovství Evropy. Myslel na 83 bodů, ty by byly vstupenkou do elitní šestky.

Pak uviděl na obrazovce 78 bodů a 9. místo a naštval se. Vstal, zasalutoval rozzlobeně rozhodčím a odešel.

SPOKOJENOST S JÍZDOU. Český krasobruslař Michal Březina byl se svým krátkým programem spokojen. Rozhodčí mu ale moc radosti neudělali.Český krasobruslař Michal Březina předvedl velmi dobrý krátký program. (16. února 2010)Český krasobruslař Michal Březina předvedl velmi dobrý krátký program. (16. února 2010)

To gesto bylo jasné. Neuspokojili vás tedy svými známkami?
Přesně tak. Jsem spokojený, že jsem opět zajel čistý krátký program. Ale mám v sobě pocit, že jsem měl dostat víc. Vždyť jsem zajel líp než na Evropě a tam to bylo 79 bodů. Myslím, že ty fámy, co tu byly o nečistém rozhodování, se potvrdily. Vepředu jsou i ti, co dnes nezajeli dobře. Jmenovat nebudu, ale jsou.

Rozhodčí jsou tedy zaujatí?
To mi nenáleží hodnotit. Před olympiádou se říkalo, že se mezi nimi intervenuje. Ale já mohu hodnotit jen to, jak jsem byl ohodnocený já. Vím, že jsem podal 120 procentní výkon a dostanu takovéhle body.

Máte teď o to větší chuť do volné jízdy?
To mám. Předvedu jim, že i závodník, který je poprvé na olympiádě, jim může ukázat, že krasobruslení není jen o jménu, ale o tom, co na ledu předvedete.

Takže ukážete i čtverný skok?
To chci. Už o tom ani neuvažuji, že bych ho nezkusil. Pořadí je otevřené, rozdíly malé, první šestka není nedosažitelná.

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Olympiáda stála Českou televizi 50 milionů korun

Rychlobruslařka Martina Sáblíková pod olympijskými kruhy při květinovém ceremoniálu

Zajištění přenosů z olympijských her ve Vancouveru stálo Českou televizi (ČT) podle předběžných...

Skikrosař Kraus se rozhodl pokračovat až do olympiády v Soči

Skikrosař Tomáš Kraus

Ve skikrosu byl Tomáš Kraus několik let jasnou světovou jedničkou, ale na olympiádě ve Vancouveru...

Rodina zesnulého sáňkaře dostane peníze z pojistky organizátorů OH

ROZLOUČENÍ. Sestra oplakává svého bratra Nodara Kumaritašviliho, který se zabil při sáňkařském tréninku na olympiádě ve Vancouveru.

VIDEO Rodina tragicky zesnulého gruzínského sáňkaře Nodara Kumaritašviliho dostane finanční pomoc od...

Najdete na iDNES.cz