• Pondělí 22. července 2019 Magdaléna

Boulařka Nikola Sudová kvalifikaci zvládla, do finále postoupila z 12. místa

Kvalifikaci boulařek vyhrála Američanka Hannah Kearneyová. | foto: AP

14 2010
Cypress Mountain (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Česká akrobatická lyžařka Nikola Sudová pojede olympijské finále jízdy v boulích. Navzdory potížím se zraněným kolenem skončila v kvalifikaci na 12. místě. Šárka Sudová a Tereza Vaculíková se mezi dvacet postupujících nevešly. Kvalifikaci vyhrála Američanka Hannah Kearneyová.

"Je to hrozná úleva," přiznal trenér Radek Herot. "Jsem moc rád, že to Nikole vyšlo a přes chyby na skocích postoupila. Když skoky vylepší, tak si myslím, že má na to, aby byla o hodně výš."

Sedmadvacetiletá česká reprezentantka, která si nedávno přetrhla křížový vaz v levém koleni, absolvovala závod s ortézou a předvedla jízdu na jistotu.

"Na prvním skoku byla hodně pomalá, odrazila se do záklonu a při helikoptéře musela pokrčit nohy, aby ji dotočila," řekl trenér Herot. Při druhém skoku se jeho svěřenkyně odrazila jen z jedné nohy a v rotaci nedokázala překřížit lyže. "V tréninku jí to vyšlo, tak snad to zvládne i ve finále," dodal.

Sudová se po kvalifikaci novinářům z rozhovorů omluvila a spěchala na regeneraci, aby si na rotopedu rozhýbala bolavé koleno. "Pak dá dvě tréninkové jízdy a procvičí si skoky. Každou jízdou to je lepší, tak snad to vyjde," věří Herot.

Dalším českým zástupkyním se zdaleka tolik nevedlo. Šárka Sudová skončila v sedmadvacetičlenném závodním poli na 25. místě a sedmnáctiletá Tereza Vaculíková skončila úplně poslední.

Přesto sklidila Vaculíková veliký aplaus. Na prvním skoku nedotočila helikoptáru a upadla, za jásotu publika se však vrátila pro ztracenou lyži a beznadějný závod dojela.

Česká boulařka Tereza Vaculíková při tomto skoku upadla.

Česká boulařka Tereza Vaculíková při tomto skoku upadla.

Kvalifikace vyšla zejména zámořským boulařkám. Mezi prvních devět se dostaly čtyři Američanky a tři Kanaďanky.

Finálová jízda dvaceti nejlepších závodnic začne ve 4.30 středoevropského času. Závodí se od nuly, výsledky kvalifikace se nezapočítávají. O medailích tak rozhoduje jediná jízda, Nikola Sudová do ní vstoupí jako devátá v pořadí.

Výsledky

akrobatické lyžování, ženy - jízda v boulích (kvalifikace)

1. Kearneyová (USA) 25,96 b., 2. Heilová (Kan.) 25,50, 3. Mcphieová (USA) 25,03, 4. Richardsová (Kan.) 24,63, 5. Uemuraová (Jap.) 24,31, 6. Bahrkeová 24,27, 7. Roarková (obě USA) 23,98, 8. Marblerová (Rak.) 23,77, ...12. N. Sudová 22,40, ...25. Š. Sudová 18,55, 27. Vaculíkova (všechny ČR) 1,50 - obě nepostoupily.Nejčtenější

Další z rubriky

Hráli jste o oficiální publikaci o olympiádě ve Vancouveru

Martina Sáblíková na obalu knihy "Vancouver 2010"

Hráli jste o oficiální knihu Českého olympijského výboru o zimních olympijských hrách ve...

Dražba olympijské kombinézy Sáblíkové vynesla 272 tisíc

Rychlobruslařka Martina Sáblíková na trati olympijského závodu na 5000 metrů

VIDEO Dobročinná aukce olympijské kombinézy rychlobruslařky Martiny Sáblíkové vynesla 272 tisíc. Výtěžek...

Polka Marková dopovala i na olympiádě, podezřelý je fyzioterapeut

Justyna Kowalczyková z Polska v závodě na 10 km na medaili nedosáhla.

Polská běžkyně na lyžích Kornelia Marková, u níž testy prokázaly, že jí na olympiádě ve Vancouveru...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz