Sportoviště v Turíně jsou většinou hotová

8 2005
Turín - Rok před zahájením zimních olympijských her je většina sportovišť v Turíně hotová. "Poprvé v historii olympismu jsou dokončena rok před začátkem," uvedl člen pozorovací komise Mario Pescante. Turínské hry se uskuteční od 10. do 26.února 2006.

Mírná zdržení avizují organizátoři jen při pracích na rychlobruslařské dráze a hokejovém paláci, s jejichž dokončením se počítá na podzim.

Naopak podle stavební společnosti Agenzia Torino 2006 je už hotová bobová dráha, kterou během olympiády využijí i sáňkaři a skeletonisté.

Koryto je pokryto prvními vrstvami ledu, třebaže v prostoru startu museli stavitelé využít vzhledem k poruše chladicího zařízení jen přírodní led. Dráha v Cesaně přitom byla jednou z nejproblematičtějších staveb.

Nicméně v pátek večer na něm byla nainstalována časomíra a v sobotu začaly světové federace jednotlivých sportů s oficiální přejímkou. Sáňkaři už v 1435 metrů dlouhé dráze absolvovali oficiální testy, bobisté se tu představí při Světovém poháru 20. až 23. ledna.

Skokani na lyžích vyzkouší můstky v Pragelatu při únorovém SP, podle pořadatelů jsou hotové i všechny tratě pro klasické a alpské lyžování.

Jen kosmetické úpravy potřebuje ještě turínská hala Palavela Arena, kterou otestují rychlobruslaři na krátkém oválu v polovině ledna a na konci měsíce krasobruslaři při evropském šampionátu.

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Prezident Novotné negratuloval. Zatím


Benátky nad Jizerou Je noc ze soboty na neděli, zimní svátek sportovců v Turíně končí. Na dívčím pokoji v olympijské...

Porod prospěl nejen Neumannové


Praha Pomohlo Kateřině Neumannové mateřství ke zlaté éře? Určitě, ujišťují lidé z její blízkosti. Ovšem...

Švédové při oslavách porušili olympijská pravidla


Stockholm Švédští hokejisté při oslavách zlatých medailí porušili olympijská pravidla. Při triumfálním...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz