Sáblíkovou podpoří i Kraj Vysočina

31 2005
Jihlava - Kraj Vysočina podpoří předolympijskou přípravu žďárské rychlobruslařky Martiny Sáblíkové. Na svém posledním letošním jednání Rada kraje rozhodla o udělení finančního daru ve výši 150 tisíc korun. "K této finanční podpoře nás vedly tři důvody," komentoval rozhodnutí rady kraje hejtman Miloš Vystrčil.

"Martina Sáblíková je úspěšnou studentkou a držitelkou krajského studijního stipendia, dále je ve svém věku držitelkou hned několika juniorských světových rekordů v rychlobruslení a je šestou ženou Světového poháru na trati 5 000 metrů. V neposlední řadě je mladým, velice talentovaným člověkem, který v sobě pro Českou republiku i kraj Vysočina skýtá velkou perspektivu," upřesnil.

Osmnáctiletá studentka sportovního gymnázia v Novém Městě na Moravě bude v únoru reprezentovat Českou republiku na Zimních olympijských hrách v Turíně v rychlobruslení na tratích 1 500 m, 3 000 m a 5 000m.

Obzvláště je ceněna nominace do závodu na 5 km, kde je Mezinárodním olympijským výborem připuštěna účast pouze šestnácti nejlepších světových rychlobruslařek současnosti.

Rychlobruslařka Martina Sáblíková se vrátila z italského Colalba, kde se chystala na mistrovství Evropy. Na závěr soustředění překonala juniorský světový rekord.

Autoři:

Nejčtenější

Další z rubriky

Zákazníkem zlaté Kateřiny N.


Šumavským Zadovem se klikatí mrazem poničená cesta. Vede nahoru na Churáňov a vy cestou míjíte...

V Turíně mi nic nechybělo, tvrdí Jágr

Česko - Švédsko, Jágr

New York, Praha Chybělo Jaromíru Jágrovi na olympiádě v Turíně zázemí a nerozuměl si s koučem, jak psaly americké...

Jak si stříbrného lyžaře fotila Eva Pilarová

Lukáš Bauer

Praha Tak brzo nevstával Lukáš Bauer ani před olympijskými závody. Už před pátou ráno mu drnčel doma na...

Najdete na iDNES.cz