Rozhlas láká fanoušky na ´živé´ medaile

26 2006
Praha - Zástupci Českého rozhlasu 1-Radiožurnálu mají o průběhu blížících se zimních olympijských her v Turíně jasno. Všechny úspěchy českých sportovců přineseme v přímém přenosu, slibují fanouškům. "Troufnu si tvrdit, že to technicky zvládneme," říká vedoucí sportovní redakce Petr Souček.

Český rozhlas 1-Radiožurnál vysílá do Turína dva techniky a šest redaktorů.

"Nemůžeme konkurovat České televizi, která nabízí přímé přenosy z olympiády na dvou kanálech. Naším cílem je oslovit fanoušky, kteří nemají možnost sedět celý den u televizní obrazovky," vysvětluje Souček.

Vysílání z dějiště sportovního svátku odstartuje na vlnách veřejnoprávní stanice už 6. února - Italským deníkem, který bude přinášet zajímavosti ze zákulisí her. Druhým reportážně-publicistickým pořadem budou ranní Olympijské zajímavosti.

Pravidelné zpravodajské vstupy redaktorů doplní přímé přenosy - zejména z hokejových utkání. Dva ze zápasů základní skupiny odvysílá Český rozhlas 1-Radiožurnál celé - proti Finsku ( 18. února) a proti Kanadě (21. února).

"V případě utkání s Kanadou dokonce odsuneme hlavní zpravodajskou relaci," připomíná šéf sportovní redakce. V případě zbylých zápasů v základní skupiny budou vysílány přímé přenosy ze třetích třetin.

Mimořádně vysoké ceny za komentátorská stanoviště (jedno za 500 euro) přinutili Český rozhlas k rozhodnutí zajistit pouze jednu stabilní komentátorskou kabinu - v hokejové hale Palasport Olympico.

Při zbylých příležitostech sáhne k operativnímu pronájmu tzv. reportérských pozic. Celkové technické náklady Českého rozhlasu na olympijské hry se vyšplhaly na 2 346 000 korun.

Autoři:

Další z rubriky

Jak si stříbrného lyžaře fotila Eva Pilarová

Lukáš Bauer

Praha Tak brzo nevstával Lukáš Bauer ani před olympijskými závody. Už před pátou ráno mu drnčel doma na...

Neumannová se už zase těší na závody


Praha Po triumfálním návratu z olympiády a krátkém souboji s onemocněním horních cest dýchacích se do...

Zákazníkem zlaté Kateřiny N.


Šumavským Zadovem se klikatí mrazem poničená cesta. Vede nahoru na Churáňov a vy cestou míjíte...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz