Olympijský region zasypaly přívaly sněhu

28 2006
Turín - Obrovské přívaly sněhu zasypaly italský region Piemont, ve kterém za necelé dva týdny vypuknou olympijské hry. Tolik sněhu nebylo v severozápadní Itálii dvacet let, říkají místní obyvatelé. Od čtvrtka napadlo místy až sedmdesáticentimetrová vrstva sněhu, který komplikuje především všechny druhy dopravy.

Dálnice v oblasti jsou podle italské televize RAI sjízdné jen s řetězy, v pátek se kvůli kalamitnímu stavu v některých školách neučilo.
 
Řada silnic a dálničních spojení směrem do Francie byla uzavřena, dráhy musely zrušit polovinu vlakových spojů. Dopravní chaos zavládl i v samém Turíně a sněžení má pokračovat celý víkend.

Organizátoři zimní olympiády ale husté sněžení přivítali s radostí, třebaže v pátek si vynutilo i změnu trasy štafety s olympijskou pochodní. "Sníh jsme potřebovali, padá právě včas," uvedla viceprezidentka organizačního výboru TOROC Evelina Christillinová.
 
Podle ní je necelé dva týdny před zahájením olympijských her vše takřka na sto procent připraveno na nápor sportovců a fanoušků z celého světa.

"Zbývá dokončit pár maličkostí, ale organizační mašinerie pracuje na jedničku," řekla. "Také v olympijských vesnicích v Bardonecchii a Sestriere zbývá dořešit pár drobností, ale do začátku her bude vše v pořádku," slíbila manažerka.
 
Italové počítají, že v době olympiády od 10. do 26. února budou denně čelit náporu zhruba 90.000 lidí. "Jsme na to v každém ohledu připraveni. Už se na naše hosty těšíme," řekl generální ředitel organizačního výboru Cesare Vaciago.

Autoři: ,

Další z rubriky

Neumannová se už zase těší na závody


Praha Po triumfálním návratu z olympiády a krátkém souboji s onemocněním horních cest dýchacích se do...

Nejhorší známku od čtenářů dostal Lang


Praha Nejhorší český olympionik? Podle čtenářů iDNES to nebyla žádná z biatlonistek, ani nikdo ze...

Porod prospěl nejen Neumannové


Praha Pomohlo Kateřině Neumannové mateřství ke zlaté éře? Určitě, ujišťují lidé z její blízkosti. Ovšem...

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?
3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na světě. Pád na hlavičku, opaření nebo vdechnutí předmětu patří mezi nejčastější úrazy dětí. Jak je správně ošetřit, aby následky byly co nejmírnější?

Najdete na iDNES.cz