Olympijská vesnice v Turíně je hotová

25 2005
Turín - Pořadatelé olympiády v Turíně finišují, těsně před Vánoci slavnostně dokončili hlavní olympijskou vesnici pro 2600 lidí. Komplex v Turíně je přitom pouze jedním ze tří, které budou sportovci a jejich doprovod během únorových her využívat.

Organizátoři ještě připravili vesničku pro 700 lidí v Bardonecchii, kde budou například biatlonisté, snowboardisté či akrobatičtí lyžaři, a větší vesnici ve Sestriere pro zhruba 2000 účastníků bojů o medaile v alpském lyžování.

Turínská vesnice se nachází nedaleko městské čtvrti Lingotto a rozprostírá se na ploše devadesát tisíc metrů čtverečních.

Areál, jenž vyrostl během dvou let okolo bývalého hlavního tržiště bude rozdělen na dvě poloviny - obytnou, kde budou bydlet sportovci a funkcionáři, a tzv. mezinárodní pro hosty či žurnalisty.

Devětatřicet budov s pestrobarevnou omítkou netvoří jen obytné prostory. Stejně jako v minulosti zde najdou účastníci her polikliniku, restaurace a bary, tělocvičnu či modlitebny pro lidi s různými vyznáními.

Podle prezidenta Mezinárodního olympijského výboru Jacquese Roggea budou hokejisté, rychlobruslaři, krasobruslaři či účastníci soutěží v curlingu obývat nejkrásnější vesnici v olympijské historii.

"Vesnice je v samotném srdci města nedaleko od hlavního stadionu. Sportovci zde najdou ty nejlepší možné podmínky," přidal se šéf organizačního výboru her Valentino Castellani.

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Nejhorší známku od čtenářů dostal Lang


Praha Nejhorší český olympionik? Podle čtenářů iDNES to nebyla žádná z biatlonistek, ani nikdo ze...

Neumannová: Líp to dopadnout nemohlo

Kateřina Neumannová, dcera Lucie

V očích měla únavu. Přátelé hodovali na její počest v pizzerii, ale ona jen vodou zapila...

Švédové při oslavách porušili olympijská pravidla


Stockholm Švédští hokejisté při oslavách zlatých medailí porušili olympijská pravidla. Při triumfálním...

Najdete na iDNES.cz