Neumannová získala ve skiatlonu stříbro!

Medailistky ze skiatlonu: Neumannová,Šmigunová, Medveděvová - Medailistky z olympijského skiatlonu (zleva): Neumannová,Šmigunová, Medveděvová | foto: Reuters

12 2006
Pragelato - (Od zvláštních zpravodajů iDNES) - Běžkyně na lyžích Kateřina Neumannová už má pět olympijských medailí! Ke třem stříbrným a jedné bronzové přidala v italském Pragelatu další stříbro za skiatlon na 15 km. Závod zajela podle připravené taktiky, ale její nástup v závěrečném stoupání zachytila Estonka Šmigunová a ve finiši českou běžkyni předběhla.

V kombinovaném závodě na 7,5 km klasicky a 7,5 km volně skončila za Kristinou Šmigunovou a Kateřinou Neumannovou třetí Ruska Jevgenija Medveděvová-Abruzovová.

Skiatlon žen jsme sledovali on-line ZDE

"Samozřejmě jsem chtěla vyhrát, ale stříbro je pro mě hrozně důležité. Vždyť všichni ode mě medaili čekali. Teď už alespoň můžu jezdit v klidu," řekla česká běžkyně. "Mám radost z olympijské medaile, ale naši hymnu nehráli..."

Můžu tu myslet vysoko, poznala Neumannová - čtěte ZDE

Česká běžkyně je jedinou z velkých favoritek, které se dostaly na stupně vítězů. Norka Marit Björgenová, která vede Světový pohár, dokonce krátce před konce klasické části ze závodu odstoupila.

Estonka pištěla radostí, Kateřinu utěšoval Klaus - čtěte ZDE

Neumannová se naopak dokázala celou dobu vézt v hlavním balíku, který udával závodu tempo. Už od prvních metrů klasiky se na čele nejčastěji objvevovala Šmigunová. Česká běžkyně se držela na dohled, kolem pátého až osmého místa.

Na přezouvání lyží před bruslařskou částí dojela Neumannová jako třetí za Slovinkou Majdičovou a Šmigunovou.

"Myslela jsem, že v bruslení se pole rychle roztrhá, ale pořád nás jelo hodně," poznamenala Neumannová.

V posledním kole se několikrát pokusila nastoupit. Rozhodující únik vznikl v posledním kopci. Jenže za českou aspirantkou na zlato se vytáhla i estonská pronásledovatelka. "Posledních dvěstě třista metrů jsem jela na doraz. Pak jsem se ohlédla, kdo za mnou zůstal, a ona tam byla pořád."

V okamžiku, kdy závodnice vbíhaly na stadion do cílové rovinky, vyhoupla se Šmigunová před soupeřku a dojela si pro zlato.  "Pokoušela jsem se o dlouhý finiš, ale už jsem neměla síly zrychlit," přiznala Kateřina Neumannová.

Stříbrný kov získala svěřenka trenéra Stanislava Frühaufa tři dny před svými třiatřicátými narozeninami.

Mistryni světa v běhu na 10 km volnou technikou chybí v olympijské sbírce už jen medaile nejcennější - na tratích v Pragelatu o něj bude bojovat ještě v běhu na 10 km klasicky a 30 km volnou technikou.

Ženy - skiatlon (15 km):
1. Šmigunová (Est.) 42:48,7, 2. Neumannová (ČR) -1,9, 3. Medveděvová-Abruzovová (Rus.) -14,5, 4. Steiraová (Nor.) -18,1, 5. Paruzziová (It.) -30,2, 6. Scottová (Kan.) -31,9, 7. Savjalovová (Rus.) -35,0, 8. Kowalczyková (Pol.) -36,9, 9. Čepalovová (Rus.) -50,8, 10. Pedersenová (Nor.) -51,8, 11. Majdičová (Slovin.) -53,0, 12. Malachovová-Šiškinová (Kaz.) -1:11,3, 13. Lassilaová (Fin.) -1:17,4, 14. Ševčenková (Ukr.) -1:24,9, 15. Norgrenová (Švéd.) -1:29,3, ... 23. Janečková -2:44,8, 29. Balatková-Erbenová (obě ČR) -3:08,3.

Nejčtenější

Další z rubriky

Zákazníkem zlaté Kateřiny N.


Šumavským Zadovem se klikatí mrazem poničená cesta. Vede nahoru na Churáňov a vy cestou míjíte...

Prezident Novotné negratuloval. Zatím


Benátky nad Jizerou Je noc ze soboty na neděli, zimní svátek sportovců v Turíně končí. Na dívčím pokoji v olympijské...

V Turíně mi nic nechybělo, tvrdí Jágr

Česko - Švédsko, Jágr

New York, Praha Chybělo Jaromíru Jágrovi na olympiádě v Turíně zázemí a nerozuměl si s koučem, jak psaly americké...

Najdete na iDNES.cz