Čtvrtek 7. července 2022, svátek má Bohuslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 7. července 2022 Bohuslava

Neumannová by ráda slavila dvojnásobně

  15:36
Pragelato - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Ačkoli ve středu slavila česká běžkyně na lyžích Kateřina Neumannová třiatřicáté narozeniny, místo oslav prožívala normální "pracovní" den. V běžeckém areálu v Pragelatu absolvovala vylaďovací trénink před závodem na 10 km klasicky. "Oslavu odkládám," smála se.

"Ale docela ráda bych jí po závodě spojila s ještě jednou," naznačila stříbrná žena ze skiatlonu své další medailové ambice.

Závod na 10 km klasicky on-line ZDE

Podle vlastních slov se cítí v pohodě. "Únava ze skiatlonu odezněla, stejně jako to maličké zklamání z těsně uniklého zlata. Do závodu dám všechno, ale počítám s tím, že to bude o poznání těžší než v neděli," myslí si.

"Vždycky chci vyhrát, otázka však je, nakolik je to reálné. Raději brzdím přehnaný optimismus ve svém okolí," tvrdí před klasickou desítkou. "Ve skiatlonu nestarovaly  některé klasičky. Budou plné sil. V okruhu favoritek je tak pět, šest soupeřek, hlavně  Kuitunenová bude nebezpečná." dodává.

Vedle smečky soupeřek může závod komplikovat i počasí. Meteorologové hlásí sněžení a postupně sílící vítr. "Připravení budeme na různé varianty, ale přála bych si, aby vydrželo současné počasí. Uvidíme ráno."

Oproti skiatlonu budou v klasickém závodě běžkyně vyrážet na trať v časových intervalech. "Mě individuální starty vyhovují víc. Klíčové bude bude nasadit správné tempo. Trať je náročná, rozhodovat se bude ve stoupání mezi sedmým a devátým kilometrem."
 
Dlužno dodat, že v probíhající sezoně nastoupila Neumannová ke dvěma klasickým závodům na této trati a pokaždé skončila pátá.

Trenér je opatrný optimista

Navzdory doznívající viróze vyzařoval z trenéra Stanislava Frühaufa před zítřejším závodem optimismus. "Kateřina vypadala na tréninku hodně dobře," pochvaloval si, ale ani on neopomněl zdůraznit, že medailové mety budou tentokrát výš, než při skiatlonu.

"Tahle trať je dost vyvážená se závěrečným dlouhým stoupáním, které zřejmě určí výsledky," myslí si. Podle kouče svádí první část trati k rychlému začátku, ale rozhodovat se bude právě v závěrečném stoupání. "Bude to na krev a o morálce. V tomto směru ale nemám o Kateřinu sebemenší obavy."

Vedle závodnic z popředí výsledkové listiny skiatlonu považuje za nebezpečné soupeřky kupříkladu Finku Kuitunenovou, Rusku Baranovou, Finku Saarinenovou či norskou veteránku Pedersenovou. "A i když tu zatím nemá velkou formu, ukázat se bude chtít i Marit Björgenová,“ zdůraznil Frühauf.
 
Spolu s Neumannovou nastoupí na klasickou desítku v českých barvách ještě Kamila Rajdlová a Eva Nývltová. Další běžkyně už intenzivně trénují na sobotní štafetu.

Na start se postaví celkem 72 závodnic. Startovní čísla českých reprezentantek: 30. Nývltová (startuje v 10:15:00), 43. Rajdlová (start 10:21:30), 70. Neumannová (10:35:00).

Běžkyně na lyžích Kateřina Neumannová v cíli olympijského skiatlonu.

  • Nejčtenější

Šermířka Jurková: Štve mě čelit na závodech kamarádce z oddílu

Volba sportu pro ni nemohla být jasnější. Šermu se totiž věnovali babička, dědeček i tatínek, a její stále vrcholově...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...

  • Další z rubriky

Nejhorší známku od čtenářů dostal Lang

Nejhorší český olympionik? Podle čtenářů iDNES to nebyla žádná z biatlonistek, ani nikdo ze sdruženářů, ale bronzový...

Neumannová se už zase těší na závody

Po triumfálním návratu z olympiády a krátkém souboji s onemocněním horních cest dýchacích se do plné přípravy vrací...

Na 80 procent skončím, oznámil Frühauf

Ukončí běžkyně na lyžích Kateřina Neumannová spolupráci se svým celoživotním koučem? Stanislav Frühauf prohlásil, že po...

Neumannová: Líp to dopadnout nemohlo

V očích měla únavu. Přátelé hodovali na její počest v pizzerii, ale ona jen vodou zapila antibiotika. V domku nedaleko...

Ne, ne, já nemusím, já už ho vidím. Holčička z reklamy na Kofolu se vrací

Malá holčička z vánoční „prasátkové“ reklamy na Kofolu, ve které zazněly hlášky „a bude mít ty velký zahnutý zuby...

Pavla Tomicová výrazně zhubla a s kolegy oslavila šedesátiny

Pavla Tomicová měla s Dášou Zázvůrkovou v květnu nehodu, když do kolegyniny Vespy před Národním divadlem nabouralo...

Móda z Varů: Luxus i lacinost. Sexy Ramba a Plodková. Třeštíková přestřelila

Na červeném koberci zazářily v den slavnostního zahájení 56. ročníku karlovarského filmového festivalu v luxusních...

Hvězdy ve Varech: Bývalí milenci Jágr s Verešovou po 20 letech opět spolu

Jaromír Jágr (50) a modelka Andrea Verešová (42) patřili kdysi k nejsledovanějším párům showbyznysu. Hokejista vyrazil...

Ruská ekonomika se hroutí, už není pochyb, ukazují nová statistická data

Ekonomika v Rusku se postupně hroutí, píše americký týdeník Newsweek. Průmyslová výroba se propadla hned v několika...