Na olympiádu už je prodáno půl milionu lístků

24 2005
Turín - Přes půl milionu vstupenek na únorové olympijské hry v Turíně už je prodáno. Pořadatelé za přibližně šedesát procent lístků získali třiačtyřicet milionů eur. "Jsme spokojení, ale slavit ještě nemůžeme, protože je před námi ještě spousta práce," řekl šéf organizačního výboru Valentino Castellani.

"Naším cílem zůstává prodat 83 procent lístků," dodal. V případě prodeje kompletní kapacity by mohli Italové počítat s příjmem 76 milionů eur.

Největší zájem je zatím o vstupenky na hokejový turnaj, kterých se prodalo 144.000, následují rychlobruslení (54.000), krasobruslení (46.000), alpské (42.000) a klasické lyžování (32.000).

V zahraničí se podle organizátorů nejvíce prodávají lístky ve Spojených státech, Kanadě, Japonsku, Británii, Francii, Norsku a Německu. Majitele už jich má zhruba 350.000, v Itálii zatím ten menší zbytek.

"Jsme přesvědčeni, že prodej v Itálii rapidně naroste poté, co začne (8. prosince) zemí putovat olympijská pochodeň," řekl Castellani. Zároveň směrem ke svým  krajanům nadhodil, že olympijská vstupenka je vhodným vánočním dárkem.

Autor:

Další z rubriky

Zápas se Švédskem? To měl Hnilička zlost


Liberec Zvláštní olympiádu prožil liberecký hokejový brankář Milan Hnilička. Do Turína odjížděl jako druhý...

Jak si stříbrného lyžaře fotila Eva Pilarová

Lukáš Bauer

Praha Tak brzo nevstával Lukáš Bauer ani před olympijskými závody. Už před pátou ráno mu drnčel doma na...

Neumannová: Líp to dopadnout nemohlo

Kateřina Neumannová, dcera Lucie

V očích měla únavu. Přátelé hodovali na její počest v pizzerii, ale ona jen vodou zapila...

Najdete na iDNES.cz