Kwanová bojuje o Turín na papíře

Michelle Kwanová předvádí svou jízdu během kvalifikace na závod MS v Naganu | foto: Ruben SprichReuters

5 2006
Praha - Ve sbírce Američanky s čínskými kořeny chybí jediná medaile: zlato ze zimních olympijských her. V Turíně o něj možná ani nebude bojovat. Pětinásobná mistryně světa, Michelle Kwanová, se totiž kvůli zranění odhlásila z domácího šampionátu v St. Louis a o místo v týmu do Itálie bude žádat pouze "na papíře".

Útlá krasobruslařka netrpělivě sleduje kalendář - zimní olympijské hry v Turíně se blíží.

Ona však místo tréninku před startem na domácím šampionátu bude sepisovat žádost představitelům americké bruslařské federace - o místo v týmu pro italský sportovní svátek. "Snad mě vyberou mezi tři nejlepší krasobruslařky," přeje si.

Odmítnutí ikony světového krasobruslení by bylo šokem. Jenže... Nominační rozhodnutí chtějí Američané udělat do 14. ledna. Na případné změny si nechávají jen další dva dny. A Kwanovou doktor nechce pustit na led dříve než 13. ledna.

Má nařízený klidový režim bez tréninků. Na jednom z těch prosincových si totiž poranila tříslo. "Poslední měsíce byly opravdu frustrující," přiznává útlá Američanka.

V bohaté kariéře příliš zdravotní problémy neřešila, nejhůř ji bylo, když si před devíti lety zlomila palec. Jenže loňská sezona i začátek letošní přinesly potíže. "Od devatenáctého prosince nejsem schopna skákat ani dělat piruety," říká Kwanová.

Na cestu do Turína však zapomenout nechce. Pořád živí olympijský sen. V Naganu 1998 ji z něj probudila Tara Lipinská, o čtyři roky později se v Salt Lake City musela sklonit před Sarah Hugesovou.

V Itálii na ní bude kromě jiných čekat skvěle připravená dvojnásobná mistryně světa Irina Slucká, stříbrná ze Salt Lake City. Bez boje však Kwanová končit nechce.

"Do olympiády budu stoprocentní, proto píšu žádost o nominaci. Cítím šanci vyhrát," říká. Za každou cenu však o letenku nestojí. "Když mi řeknou: ´Michelle jsi připravená jet´ a já se nebudu cítit stoprocentně, nepojedu," říká Michelle Kwanová.

Bude bruslit v Turíně?

Autoři:

Další z rubriky

V Turíně mi nic nechybělo, tvrdí Jágr

Česko - Švédsko, Jágr

New York, Praha Chybělo Jaromíru Jágrovi na olympiádě v Turíně zázemí a nerozuměl si s koučem, jak psaly americké...

Zápas se Švédskem? To měl Hnilička zlost


Liberec Zvláštní olympiádu prožil liberecký hokejový brankář Milan Hnilička. Do Turína odjížděl jako druhý...

Prezident Novotné negratuloval. Zatím


Benátky nad Jizerou Je noc ze soboty na neděli, zimní svátek sportovců v Turíně končí. Na dívčím pokoji v olympijské...

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?
3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na světě. Pád na hlavičku, opaření nebo vdechnutí předmětu patří mezi nejčastější úrazy dětí. Jak je správně ošetřit, aby následky byly co nejmírnější?

Najdete na iDNES.cz