Jak postavit tým pro druhé Nagano?

20 2005
Praha - Národ hokejových mistrů světa nedočkavě vzhlíží k únoru. Za pár týdnů začne v Turínu olympijský turnaj, na kterém by se měl představit český tým s Jágrem a Haškem. Bude to druhé Nagano, další "Vítězný únor" českého hokeje? Už ve čtvrtek představí trenér Alois Hadamczik nominaci. Kdykoliv poté je možné hráče ze zdravotních či jiných vážných důvodů vyměnit.

Přímo na olympiádě mohou případné zraněné kamarády vyměnit další tři hráči.

Jak bude vypadat tým hájící českou hokejovou čest? MF DNES na to zkusila odpovědět.

Samozřejmě nebude chybět Jaromír Jágr, kanonýr Milan Hejduk, produktivní útočník Václav Prospal. Tým by měl hodně těžit ze souhry parťáků z New York Rangers, dvou Martinů Straky a Ručinského.

I když - ne každý to vidí zrovna tak. "Já bych je nebral," tvrdí legendární Jaroslav Holík. "Třeba Ručinský mě ani na mistrovství světa moc nepřesvědčil. Tihle starší už mají něco odehráno, je třeba dát přednost mladým jako Erat a Kotalík."

Dva Holíkovi oblíbenci mají nárok i podle MF DNES. Stejně jako další jinoch Rostislav Olesz. "Viděl bych ho do třetí, čtvrté lajny. Je nebojácný, nebojí se jít do souboje," chválí bývalý reprezentant Martin Hosták.

Nominace  podle MF DNES

Brankáři: Hašek, Hnilička, Vokoun
Obránci: T. Kaberle, Kuba, Kubina, Malík, Rachůnek, Špaček, Židlický
Útočníci: Čajánek, Eliáš, Hejduk, Hemský, Jágr, Kotalík, Lang, Olesz, Prospal, Průcha, Ručinský, Straka, Výborný

Náhradníci: obránci R. Hamrlík, F. Kaberle,
útočníci Dvořák, Erat, P. Sýkora

Olesz navíc patří mezi Hadamczikovy favority. A ještě jednoho zelenáče by nominace neměla minout. Forvard Petr Průcha je v NHL mezi Čechy druhý nejlepší střelec. "Turín má podle mě jistý," míní bývalý reprezentační kouč Slavomír Lener.

To samé bohužel neplatí o zkušeném Patriku Eliášovi. Rok se léčí ze žloutenky, teprve v těchto dnech začíná trénovat s týmem New Jersey. "Do hry by se měl vrátit po Novém roce, nebude to tak rychlé," tvrdí jeho agent Martin Stloukal.

V nominaci Eliáš je. Ale také kvůli tomu, že jej lze kvůli zdravotním důvodům škrtnout. Jinak by to asi byl pro kouče Hadamczika až příliš velký risk. "Patrik může chytit velkou formu, na druhé straně na něm ale bude znát určitá nerozehranost," říká Hosták.
 
Nejlehčí volbou je výběr gólmanů. Pokud se v blízké době něco nepřihodí dvojici Tomáš Vokoun, Dominik Hašek, pak se mohou obě hvězdy NHL chystat do Turína. A trojka? "Na ní nesejde. Do hry se nedostane, klidně bych ji mohl dělat i já," žertoval nedávno mistr světa z roku 1985 Jiří Králík.

Obrana, to je možná slabina elitního výběru. "Tam už takový výběr nemáme," tvrdí Hosták.

Tomáš Kaberle, Marek Židlický, Pavel Kubina. Tahle trojka je nezpochybnitelná. Další veteráni Jiří Šlégr a Jaroslav Špaček už ale nic zaručeného nemají. Kouče Hadamczika uchvacuje hra Filipa Kuby, mistra světa z roku 2001, kterého si v klubu Minnesota Wild zvolili i za kapitána.

Povedený rok má v NHL i bek Marek Malík, v Rusku zase Karel Rachůnek. To naganský vítěz Roman Hamrlík se po zranění vrátí až v půlce ledna. A to může být pozdě.

Chcete vstupenky? Tak spěchejte

Praha  (bb) - Pokud byste se chtěli podívat na hokej přímo v olympijském Turíně, spěchejte. "Lístky na hokej ještě jsou, ale rychle jich ubývá. Finále je vyprodané," řekla Dagmar Střešňáková z cestovní kanceláře Pinocchio Viaggi. Ta, stejně jako Slantour, vstupenky na hry prodává.

Lístky je nutné rezervovat a zaplatit. Poté dostanete potvrzení, lístky budou v polovině ledna. Lístky stojí od 1600 do 9800 korun. Více informací na www.pinocchio.cz a www.slantour.cz. Vstupenky lze objednávat i na internetu na www.torino2006.org/tickets.

Nejčtenější

Další z rubriky

Švédové při oslavách porušili olympijská pravidla


Stockholm Švédští hokejisté při oslavách zlatých medailí porušili olympijská pravidla. Při triumfálním...

Prezident Novotné negratuloval. Zatím


Benátky nad Jizerou Je noc ze soboty na neděli, zimní svátek sportovců v Turíně končí. Na dívčím pokoji v olympijské...

Porod prospěl nejen Neumannové


Praha Pomohlo Kateřině Neumannové mateřství ke zlaté éře? Určitě, ujišťují lidé z její blízkosti. Ovšem...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz