Hadamczik: Jsme pod tlakem. Nezvyšujme ho

9 2006
Praha - S blížící se olympiádou roste napětí. Když se trenéra hokejové reprezentace Aloise Hadamczika zeptáte na jeho cestu do zámoří, při které minulý týden zhlédl několik zápasů v NHL, hned se rozhněvá. "Já vám k tomu nic říkat nebudu. Nechtěl jsem, aby se ta informace vůbec dostala ven. Tým potřebuje klid, aby byl silný," tvrdí.

Hadamczik minulý týden tajně odletěl do Ameriky, kde viděl několik utkání mužstev, ve kterých působí hráči nominovaní na olympijské hry v Turíně.

Kouč zhlédl duely New Yorku Rangers s Jaromírem Jágrem, Martinem Ručinským, Martinem Strakou, Petrem Průchou a Markem Malíkem, Tampy s Václavem Prospalem a Pavlem Kubinou, nenechal si ujít ani vystoupení Ottawy ve Washingtonu, ve kterém ho zajímal brankář Dominik Hašek.

Jak jste byl s cestou do zámoří spokojený?
Viděl jsem čtyři utkání, o které mi šlo. Takže spokojený jsem.

Jaký byl vlastně záměr vaší nečekané návštěvy NHL?
Chtěl jsem mluvit s některými hráči a vidět je v utkání. To se podařilo. Hlavně mě ale štve, že jste se o té cestě dozvěděli.

Proč?
Potřebujeme klid. Čeká nás strašně důležitý turnaj a já nechci, aby se v tisku objevovaly jakékoli spekulace. Je to zbytečné.

Ale fanoušky to zajímá.
Ty zajímají hlavně výsledky.

Divil byste se, kolik diskuzí se objevilo na stránkách iDNES o tom, zda bude brankářskou jedničkou Hašek, nebo Vokoun. Nebo proč jste v nominaci opomenul Aleše Kotalíka.
To jsou otázky pořád dokola. Nominoval jsem Haška i Vokouna, protože jsou to oba vynikající brankáři. Víc k tomu říkat nebudu. Nechci dělat v týmu zbytečné rozbroje. Všem nám jde o společný úspěch a já potřebuju, aby v mužstvu byla pohoda. A pokud jde o Kotalíka, všechno jsem už řekl na olympijské tiskovce.

A zaregistroval jste Kotalíkovo obrovské zklamání?
Samozřejmě, že o jeho zklamání vím, ale tak to prostě je. To je jako kdyby u vás v práci bylo deset redaktorů a šéf by musel vybrat pět. Stejné rozhodnutí jsem musel udělat já. Všichni jsme pod velkým tlakem, tak ho nezvyšujme.

Nejvíc vás asi zajímaly duely New Yorku Rangers, ve kterém působí pět hráčů z olympijské nominace. V zámořských médiích se hovoří o tom, že klub upadá do průměru. Jak byste hodnotil jeho výkon vy?
Já nevím, co se kde píše, ale Rangers dvakrát prohráli v prodloužení a naposledy vyhráli. Nevšiml jsem si, že by hráli špatně.

Takže se nebojíte, že by čeští hráči mohli nasát špatnou atmosféru?
Neptejte se mě na takové otázky. Češi hráli dobře, ale jednotlivé hráče rozebírat nebudu. To je to samé jako s Eliášem. On odehrál dva zápasy a všechny teď zajímá, jestli ho nějak nedostanu do výběru.

Sám jste ale přiznal, že kdyby byl zdravý, v nominaci by nechyběl. Takového hráče nejde jen tak opomenout.
Ale o tom to přece není. Nominovat jsem ho nemohl, v té době byl ještě nemocný. Byl by to obrovský risk.

Jeho návrat vás ale klidným určitě nenechal.
Už jsem několikrát řekl, že na takové otázky vám odpovídat nebudu.

Další z rubriky

Švédové při oslavách porušili olympijská pravidla


Stockholm Švédští hokejisté při oslavách zlatých medailí porušili olympijská pravidla. Při triumfálním...

Neumannová: Líp to dopadnout nemohlo

Kateřina Neumannová, dcera Lucie

V očích měla únavu. Přátelé hodovali na její počest v pizzerii, ale ona jen vodou zapila...

Prezident Novotné negratuloval. Zatím


Benátky nad Jizerou Je noc ze soboty na neděli, zimní svátek sportovců v Turíně končí. Na dívčím pokoji v olympijské...

Najdete na iDNES.cz