Zraněný Kewell odřekl olympiádu

25 2000
S y d n e y - Z nominace australských fotbalistů pro olympijské hry v Sydney vypadla kvůli zranění největší hvězda týmu, útočník Leedsu United Harry Kewell, který se nemůže zbavit problémů s bolavou achilovkou. Trenér Raul Blanco místo něho povolal Claytona Zanea z norského klubu Molde. "Kewell hrozně moc chtěl hrát před domácím publikem, o tomhle turnaji snil," řekl Blanco.

"Ale realita je taková, že hrát nemůže. Samozřejmě je z toho velmi smutný," dodal trenér. Nejznámějšími hráči australského výběru jsou Kewellův kolega z Leedsu Mark Viduka a Paul Okon z Middlesbrough. Kapitánem mužstva, v kterém jsou pouze dva fotbalisté z australské ligy, bude záložník Brett Emerton z Feyenoordu Rotterdam. Austrálie se ve skupině B utká s obhájci olympijského zlata Nigerijci, Itálií a Hondurasem.

Nominace Austrálie:
Brankáři:
Didulica (Ajax), Milosevic (Leeds)
Obránci: Blatsis (Derby County), Colosimo (Carlton/Austr.), Foxe (West Ham), Laybutt (Feyenoord), Lazaridis (Birmingham), Neill (Millwall/Ang.)
Záložníci: Bresciano (Empoli), Culina (Ajax), Emerton (Feyenoord), Grella a Rizzo (oba Ternana/It.), Okon (Middlesbrough), Wehrman (Perth Glory/Austr.)
Útočníci: Curcija (Partizan Bělehrad), Viduka (Leeds), Clayton Zane (Molde/Nor.).

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Uzdravená lyžařka se vrací na svahy


Z á h ř e b Chorvatská sjezdařka Janica Kosteličová, která loni utrpěla vážné zranění pravého kolena, je...

Olympijští medailisté dostali odměny


P r a h a Šeky v hodnotě přes pět a půl milionu korun dostali olympijští medailisté ze Sydney a jejich...

V Sydney by chtěli věčný oheň


S y d n e y Australané by rádi napořád udrželi olympijský oheň, musejí však nejprve získat souhlas...

Najdete na iDNES.cz