Železný vyveze atlety na moře

30 2000
S y d n e y (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Pětadvacet členů atletické olympijské výpravy se zítra brzy ráno vydá na dobrodružnou plavbu na širé moře. Oštěpař Jan Železný totiž splní své slovo, že svoji třetí zlatou olympijskou medaili v životě oslaví rybářskou výpravou. "Vstáváme v pět hodin, vyplouváme brzy ráno," prozrazuje běžkyně Helena Fuchsová. Železný zajistil zkušeného mořského kapitána, který by měl být zárukou štastného návratu, rybáři totiž chtějí stihnout odpolední boxérské finále, ve kterém se představí Čech Rudolf Kraj. "Může počítat s naší podporou, česká výprava by zlatou medaili moc potřebovala," slibuje desetibojař Tomáš Dvořák.

Helena Fuchsová se na cestu těší, ale zároveň má velký strach z mořské nemoci. "Už jsem tady jednou byla na lodi, a bylo mi pořádně špatně. Radši nebudu snídat, abych měla prázdný žaludek," plánuje.

Pokud to s ní nebude zlé, může se občerstvit přímo na lodi, kde bude Dvořák společně s trenérem Šárky Kašpárkové Pogányim zpracovávat úlovky. "Jestli něco chytneme," podotýká Dvořák. V on-line rozhovoru se čtenáři iDNES se přiznal, že by hrozně rád chytil tuňáka, ale byl bohužel odvelen do kuchyně. "Michal Pogányi se mě ptal, jestli raději chytám, nebo vařím, a já jsem musel uznat, že vaření opravdu baví víc," přiznal.

Životním úlovkem Tomáše Dvořáka tak možná zůstane pstruh, kterého prý trefil na dvacet metrů kamenem. "Určitě to není etické, ale je to můj nejlepší úlovek. Ten pstruh měl čtyřicet centimetrů," přiznává desetibojařský světový rekordman.

Výlet Dvořák označil za oslavu úspěchů i neúspěchů celé atletické výpravy a výškařka Hlavoňová přitakala: "Přece nebudu sedět ve vesnici s hlavou v dlaních."

Cíl je na boxu a Kraj prý může počítat s bouřlivou podporou: "Když nevyhraje, tak snad toho soupeře zmlátíme sami," směje se Tomáš Dvořák.

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Uzdravená lyžařka se vrací na svahy


Z á h ř e b Chorvatská sjezdařka Janica Kosteličová, která loni utrpěla vážné zranění pravého kolena, je...

Přibylo dalších šest medailí


S y d n e y Medailová žeň českých sportovců na paralympijských hrách v Sydney pokračuje. K dopolednímu triumfu...

Paralympici se vrací se svým pokladem


S y d n e y Na hrách XI. letní paralympiády v Sydney vybojovali čeští reprezentanti dohromady 43 medailí, z...

Najdete na iDNES.cz