U polárního kruhu bojuje o Sydney

30 2000
P r a h a - O nominaci ny olympijské hry v Sydney bude o víkendku bojovat český desetibojař Jan Poděbradský, který bude lídrem českémo týmu na víkendové Superlize Evropského poháru. Kvarteto mužů se musí v Oulu obejít bez 'olympijského tria' Tomáš Dvořák, Roman Šebrle a Jiří Ryba, ženy bez loňské jedničky Kateřiny Nekolné i čtyřky Jany Klečkové.

Hlavní oporou celku mužů, který obhajuje prvenství ze Strahova, se tak stal Jan Poděbradský, pro něhož má start v EP vedle týmového boje také příchuť nominace do Sydney. Šestadvacetiletý svěřenec Zdeňka Váni se na severu Evropy, jen 150 kilometrů pod polárním
kruhem, pokusí předstihnout současnou desetibojařskou trojku Rybu a získat nominaci na olympiádu. Před měsícem v Arles mu k tomu výkonem 8314 bodů chybělo jen 25 bodů.

"Určitě mám na lepší výkon a věřím si na něj. Bude záležet na hlavě, ale možná jediné, co by mě mohlo zastavit, je achillovka," připomněl Poděbradský zánětlivé zranění, s kterým v minulých týdnech laboroval. "Řekl bych, že formu mám, cítím se jistější v disciplínách, kterých jsem se dřív obával - v kouli, oštěpu nebo tyči. Jsem v současnosti možná jen trochu slabší běžecky," prozradil halový mistr Evropy v běhu na 4x400 metrů. Poděbradského spolubojovníky v Oulu budou Kamil Damašek (letos 7840), Tomáš Komenda (7756) a Aleš Pastrňák (loni 7491).

Konkurent v boji o třetí olympijské místo Ryba ve Finsku nestartuje pro zranění, při náhodném setkání u lékaře den před odletem popřál Poděbradskému hodně štěstí. "Spíš jsme si ale navzájem povyprávěli o svých neduzích," usmál se Poděbradský a trochu zalitoval, že se oba neutkají v přímém souboji. "Ale soupeři jsou pro mne i ostatní naši borci. Chci v Oulu vyhrát a snad to dokážeme i jako družstvo. Když se nepodaří limit, mám ještě šanci v Talence nebo na republice," tvrdí vícebojař pražské Dukly.

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Olympijští medailisté dostali odměny


P r a h a Šeky v hodnotě přes pět a půl milionu korun dostali olympijští medailisté ze Sydney a jejich...

Tenk vystřílel druhý český bronz


VIDEO S y d ne y O třetí olympijskou medaili pro české barvy se dnes ráno postaral český střelec Martin Tenk, který...

V Sydney by chtěli věčný oheň


S y d n e y Australané by rádi napořád udrželi olympijský oheň, musejí však nejprve získat souhlas...

Advantage Consulting, s.r.o.
JAVA DEVELOPER PRO BACK-END

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 55 000 - 65 000 Kč

Najdete na iDNES.cz