Triatlonista ukázal medaili a odletěl

1 2000
P r a h a - Návrat Jana Řehuly, bronzového triatlonisty z olympijských her, se změnil jen v mezipřistání. "Musím pokračovat do Švýcarska," vysvětloval spokojený sedmadvacetiletý muž a pózoval kameramanům na ruzyňském letišti v Praze s medailí. I po dlouhé cestě byl v dobrém rozmaru a na pobídku aby k medaili přidal úsměv roztáhl koutky a dodal: "To je fakt, aby to nevypadalo, že jsem jí dostal za trest." K následujícímu odletu vysvětloval, že musí pro auto do Švýcarska, kde byl se svou australskou tréninkovou skupinou před odletem do Austrálie. "Asfaltovali tam silnici a rodiče museli trenérovi poslat klíče aby mohl popojet a nezaasfaltovali mi ho."

Už se však první český medailista v Sydney těší domů. "Oslavím to se známými i příbuznými a taky s přáteli z univerzity, které jsem už dlouho neviděl," vysvětloval, co jej čeká po návratu do Plzně. Do Austrálie, kde během posledních let trávil většinu času ,se podívá asi až koncem roku.

Svou první olympiádu, na níž měl premiéru i jeho sport, vnímal naplno. "Bylo to skvělé. Naplno jsem si to uvědomil při závodě, kde fandilo dvě až tři sta tisíc diváků a to bylo fantastické," vysvětloval a přešel na olympijskou vesnici, kam se přestěhoval až po závodě. "Bylo tam deset tisíc olympioniků, při večeři sedíte s americkými basketbalisty, nebo ze skvělými ruskými zápasníky," vzpomínal, co jej nadchlo ze zákulisí her. "Ještě před odletem jsem se byl proběhnout v parku s Haile Gebrselassiem," vzpomínal na chvíle, které jinde těžko prožije

Autor:

Nejčtenější

Box zůstane v programu olympijských her, nebude ho ale organizovat AIBA

ZÁSAH. Britská boxerka Nicola Adamsová poslala k zemi Číňanku Žen...

Výkonná rada Mezinárodního olympijského výboru (MOV) doporučila setrvání boxu v programu...

Další z rubriky

Středa v Sydney: další čtyři zlaté medaile


S y d n e y Čeští paralympici dnes v Sydney vybojovali plný tucet medailí. Jejich bilance se nakonec zastavila...

Michal Stefanu vyučil Korejce a má zlato


P r a h a Český paraplegik Michal Stefanu porazil na paralympijských hrách v Sydney ve finále dvouhry mužů ve...

Olympijští medailisté dostali odměny


P r a h a Šeky v hodnotě přes pět a půl milionu korun dostali olympijští medailisté ze Sydney a jejich...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz