Triatlonista ukázal medaili a odletěl

1 2000
P r a h a - Návrat Jana Řehuly, bronzového triatlonisty z olympijských her, se změnil jen v mezipřistání. "Musím pokračovat do Švýcarska," vysvětloval spokojený sedmadvacetiletý muž a pózoval kameramanům na ruzyňském letišti v Praze s medailí. I po dlouhé cestě byl v dobrém rozmaru a na pobídku aby k medaili přidal úsměv roztáhl koutky a dodal: "To je fakt, aby to nevypadalo, že jsem jí dostal za trest." K následujícímu odletu vysvětloval, že musí pro auto do Švýcarska, kde byl se svou australskou tréninkovou skupinou před odletem do Austrálie. "Asfaltovali tam silnici a rodiče museli trenérovi poslat klíče aby mohl popojet a nezaasfaltovali mi ho."

Už se však první český medailista v Sydney těší domů. "Oslavím to se známými i příbuznými a taky s přáteli z univerzity, které jsem už dlouho neviděl," vysvětloval, co jej čeká po návratu do Plzně. Do Austrálie, kde během posledních let trávil většinu času ,se podívá asi až koncem roku.

Svou první olympiádu, na níž měl premiéru i jeho sport, vnímal naplno. "Bylo to skvělé. Naplno jsem si to uvědomil při závodě, kde fandilo dvě až tři sta tisíc diváků a to bylo fantastické," vysvětloval a přešel na olympijskou vesnici, kam se přestěhoval až po závodě. "Bylo tam deset tisíc olympioniků, při večeři sedíte s americkými basketbalisty, nebo ze skvělými ruskými zápasníky," vzpomínal, co jej nadchlo ze zákulisí her. "Ještě před odletem jsem se byl proběhnout v parku s Haile Gebrselassiem," vzpomínal na chvíle, které jinde těžko prožije

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Uzdravená lyžařka se vrací na svahy


Z á h ř e b Chorvatská sjezdařka Janica Kosteličová, která loni utrpěla vážné zranění pravého kolena, je...

V Sydney by chtěli věčný oheň


S y d n e y Australané by rádi napořád udrželi olympijský oheň, musejí však nejprve získat souhlas...

Přibylo dalších šest medailí


S y d n e y Medailová žeň českých sportovců na paralympijských hrách v Sydney pokračuje. K dopolednímu triumfu...

Najdete na iDNES.cz