Slavný Redgrave si pojede pro páté zlato

25 2000
H e n l e y - ON - T h a m e s - Legenda veslařského sportu Steve Redgrave byl britským svazem vybrán do výpravy pro olympijské hry v Sydney a má tak volnou cestu k zisku pátého zlata v řadě. Osmatřicetiletý Brit, který vyhrál už čtyřikrát olympijské prvenství, bude nejstarším ve výpravě Velké Británie. V australské regatě se představí ve čtyřce bez kormidelníka společně s Matthewem Pinsentem, Timem Fosterem a Jamesem Cracknellem.

Redgrave získal své zatím poslední zlato na olympiádě před čtyřmi lety v Atlantě ve dvojce bez kormidelníka s Pinsentem. Po skončení her oznámil konec kariéry, ale bez vesel vydržel jen pár měsíců a k závodění se vrátil. Pokud by v Austrálii vyhrál páté zlato v řadě, stal by se druhým sportovcem historie s touto úctyhodnou bilancí. Maďarský šermíř Aladar Gerevich triumfoval na olympiádách šestkrát za sebou v letech 1932-1960.

Redgrave s Pinsentem nenašli přemožitele od Světového poháru před dvěma lety v Mnichově, ale na čtyřce bez kormidelníka prohráli dvakrát před dvěma týdny v Lucernu. V semifinále dojeli druzí, ve finále čtvrtí. "Porážka ve Švýcarsku dokázala, že zisk dalšího zlata nebude formalitou, ale těžkým bojem. Konkurence se za poslední roky zlepšila," komentoval Redgrave výsledky z Lucernu. "Byla to naše chyba, protože se každý snaží dotáhnout na naši úroveň. Jít do Sydney jako neporažení, by bylo krásné, ale nestalo se. Příště budeme rychlejší," slíbil.

Autor:

Další z rubriky

Paralympici se vrací se svým pokladem


S y d n e y Na hrách XI. letní paralympiády v Sydney vybojovali čeští reprezentanti dohromady 43 medailí, z...

Tenk vystřílel druhý český bronz


VIDEO S y d ne y O třetí olympijskou medaili pro české barvy se dnes ráno postaral český střelec Martin Tenk, který...

Michal Stefanu vyučil Korejce a má zlato


P r a h a Český paraplegik Michal Stefanu porazil na paralympijských hrách v Sydney ve finále dvouhry mužů ve...

Najdete na iDNES.cz