Šest medailí získal jen Němov

1 2000
S y d n e y - Gymnasta Alexej Němov se stal se šesti medailemi nejúspěšnějším sportovcem olympijských her v Sydney. Na kontě ruského reprezentanta jsou dvě zlaté za triumf ve víceboji a ve cvičení na hrazdě, jedna stříbrná za prostná a tři bronzové medaile za soutěž družstev, cvičení na bradlech a na koni našíř. Proti Atlantě si čtyřiadvacetiletý Němov o jednu medaili polepšil.

Častými držiteli většího počtu cenných kovů se stali plavci. Pět medailí mají Australan Ian Thorpe a Američanka Dara Torresová. Thorpe vybojoval tři zlata a dvě stříbra, Torresová měla bilanci opačnou než miláček australského publika. Pětkrát vystoupila na stupně vítězů také atletka Marion Jonesová, která měla v úmyslu vybojovat v Sydney pět zlatých medailí. Nakonec se musela spokojit s třemi, za další dvě umístění dostala bronz.

Po čtyřech medailích si ze Sydney odvezou plavci Michael Klim z Austrálie (2-2-0), Gary Hall z USA (2-1-1), Pieter van den Hoogenband z Nizozemska (2-0-2), jeho krajanka Inge de Bruijnová (3-1-0), Jenny Thompsonová z USA (3-0-1), Susie O'Neillová z Austrálie (1-3-0) a nizozemská cyklistka Leontien Zijlaardová (3- 1-0). Dvě stříbrné medaile získala také slovenská plavkyně Martina Moravcová.

Autor:

Nejčtenější

Breakdance na olympijských hrách? Premiéru může mít v Paříži 2024

Letní olympijské hry v roce 2024 bude hostit Paříž

Breakdance by mohl mít olympijskou premiéru v roce 2024 na hrách v Paříži. Organizátoři chtějí v...

Další z rubriky

Přibylo dalších šest medailí


S y d n e y Medailová žeň českých sportovců na paralympijských hrách v Sydney pokračuje. K dopolednímu triumfu...

Paralympici se vrací se svým pokladem


S y d n e y Na hrách XI. letní paralympiády v Sydney vybojovali čeští reprezentanti dohromady 43 medailí, z...

Uzdravená lyžařka se vrací na svahy


Z á h ř e b Chorvatská sjezdařka Janica Kosteličová, která loni utrpěla vážné zranění pravého kolena, je...

Najdete na iDNES.cz