Raymondová si na olympiádě nezahraje

24 2000
N e w Y o r k - Nejlepší deblistka současnosti Lisa Raymondová neuspěla s protestem proti rozhodnutí amerického olympijského výboru, který místo ní nominoval pro čtyřhru v Sydney Serenu Williamsovou. Na základě postavení v žebříčku měla právo hrát na olympiádě Raymondová, ale výbor vyslyšel přání Venus Williamsové a místo deblové jedničky nominoval sestru Williamsové Serenu. Serena se nevešla do nominace pro dvouhru, přednost dostaly její sestra Venus, Lindsay Davenportová a Monica Selešová.

Venus Williamsová však pohrozila, že pokud Serena nebude v týmu alespoň pro čtyřhru, nepojede do Sydney ani ona. Raymondová se odvolala k arbitráži, která však ve středu její protest zamítla. Hráčka byla verdiktem nesmírně zklamaná. "Fakt, že jste jednička světového žebříčku, přece o něčem svědčí. Takový hráč si zaslouží být nominován na olympiádu. Vysvětlete mi, proč to v tomto případě neplatí?" kroutila Raymondová hlavou.

O nominaci rozhodla trenérka ženského výběru Billie Jean Kingová. Sereně patří v národním žebříčku čtvrté místo a spolu s Venus tvoří sehraný pár, který má tituly například z loňského US Open a letošního Wimbledonu. Podle Kingové jsou to dostačující argumenty, aby pro čtyřhru nominovala k Venus její startu Serenu Williamsovou. Nominace na olympiádu se dožaduje i Nathalie Tauziatová, kterou Francouzská tenisová federace vyloučila z týmu na žádost ostatních hráček, pobouřených její knihou "Ženský tenis svlečený do naha". Tauziatová, momentálně osmá hráčka světa, se proti rozhodnutí odvolala a čeká na výsledek.

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Tenk vystřílel druhý český bronz


VIDEO S y d ne y O třetí olympijskou medaili pro české barvy se dnes ráno postaral český střelec Martin Tenk, který...

V Sydney by chtěli věčný oheň


S y d n e y Australané by rádi napořád udrželi olympijský oheň, musejí však nejprve získat souhlas...

Paralympiáda: zlato koulaře a lukostřelce


S y d n e y Další medaile, dvě zlaté a stříbro získali paralympici na hrách v Sydney. Zlato mají lukostřelec...

Peugeot 308 2.0 HDi
Peugeot 308 2.0 HDi

r.v. 2015, naj. 174 667 km, diesel
210 000 Kč (s DPH)

Najdete na iDNES.cz