Plážoví volejbalisté jsou před OH ve formě

31 2000
P r a h a - Dvě ze tří dvojic, které budou reprezentovat český plážový volejbal na olympijských hrách v Sydney, se představily pražským divákům. V areálu Na Korábě prokázali Eva Celbová se Soňou Dosoudilovou i Michal Palinek s Martinem Léblem slibnou formu a oba exhibiční zápasy bez problémů vyhráli.
Soupeřkami Celbové a Dosoudilové byly mistryně Evropy v kategorii do 23 let Lenka Felbábová a Marika Těknědžjanová, které nejlepšímu domácímu páru podlehly 5:15. Dosoudilové příliš nevadilo lehčí zranění kolena, které si přivezla z evropského šampionátu v Bilbau.

"Jsou to natažené vazy z přetížení. Při hře jsem to ani moc necítila, ale na druhou stranu musím přiznat, že jsem nehrála úplně naplno," pravila Dosoudilová.

Nouzově sestavený pár Pavel Hájek, Jan Svoboda, jenž zaskočil za zraněného Otakara Schumu, se proti Palinkovi a Léblovi držel až do stavu 10:10. Závěr se stal jasnou záležitostí olympioniků, kteří už soupeřům nepovolili ani bod a třetí mečbol proměnil
Palinek esem ze smečovaného servisu. V zápasu přitom několikrát udivil obecenstvo i soupeře vysokým rotovaným podáním.

"Takové míče ale nejsou jen záležitostí pro exhibice, naopak jsou docela dobře použitelné i v zápase. V krizových situacích se někdy vyplatí změnit rytmus hry a dát místo rány z podání něco jiného, zkusit přihrávače zmást," vysvětlil Palinek.

Třetí českou dvojicí, která se zúčastní olympijského turnaje v Sydney, jsou Martina Hudcová a Tereza Tobiášová. Ty v pražské exhibici nehrály, neboť Tobiášová stále raději šetří jizvu po červnové operaci slepého střeva. Všech šest volejbalistů odletí
do Austrálie v pondělí.
Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Paralympiáda: zlato koulaře a lukostřelce


S y d n e y Další medaile, dvě zlaté a stříbro získali paralympici na hrách v Sydney. Zlato mají lukostřelec...

V Sydney by chtěli věčný oheň


S y d n e y Australané by rádi napořád udrželi olympijský oheň, musejí však nejprve získat souhlas...

Paralympici se vrací se svým pokladem


S y d n e y Na hrách XI. letní paralympiády v Sydney vybojovali čeští reprezentanti dohromady 43 medailí, z...

Najdete na iDNES.cz