Osmý střelec ještě není znám

10 2000
P r a h a - Český střelecký svaz rozhodl o sedmičce reprezentantů, kteří budou hájit barvy České republiky na olympijských hrách v Sydney. Zářijového vrcholu letošní sportovní sezony se zúčastní Martin Tenk v disciplínách libovolná a vzduchová pistole, ve střelbě na trap budou startovat David Kostelecký a Jiří Gach, jehož čeká i soutěž ve dvojitém trapu. Do olympijských soutěží zasáhnou i skeetaři Bronislav Bechyňský a Petr Málek, ve střelbě na běžící terč Miroslav Januš a v puškových disciplínách Radim Novák.
Na žádost reprezentačního trenéra puškařů Petra Kůrky bylo odloženo rozhodnutí o obsazení zbývajícího volného místa, na které si dělají nárok Václav Bečvář a Milan Bakeš. Oba se o účast na olympiádě střetnou na olympijské střelnici v Atlantě, kde se
od 15. do 23. července koná finále Světového poháru v puškových a pistolových disciplínách.

"O nominaci Radima Nováka nebylo na základě jeho dosavadních výsledků pochyb. Bečvář s Bakešem během sezóny nepřesvědčili natolik, abychom jednomu z nich dali přednost," vysvětlil Kůrka s tím, že v Atlantě si vystřílí olympiádu ten, kdo dosáhne v
jakékoliv disciplíně nejlepšího umístění. "Spravedlivější řešení jsem nenašel. Závod bude nejblíž olympiádě a ukáže se, kdo má lepší formu," je přesvědčen Kůrka.

Na olympiádu jede poloviční počet střelců než před čtyřmi lety do Atlanty, představitelé svazu i přesto pomýšlejí minimálně na jednu medaili. "Menší výprava neznamená, že máme jiné šance než v minulosti. V nominaci jsou všichni, kteří jsou schopni uspět v mezinárodní konkurenci," tvrdí sportovní ředitel svazu Vladislav Šaňák.
Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Je to dost, je to málo?


P r a h a Olympijští medailisté jsou odměňováni za zlato milionem korun, za stříbro pěti sty tisíci, za bronz...

Paralympiáda: zlato koulaře a lukostřelce


S y d n e y Další medaile, dvě zlaté a stříbro získali paralympici na hrách v Sydney. Zlato mají lukostřelec...

V Sydney by chtěli věčný oheň


S y d n e y Australané by rádi napořád udrželi olympijský oheň, musejí však nejprve získat souhlas...

Najdete na iDNES.cz