Olympionici se oblékají do Sydney

16 2000
P r a h a - Autogramiády, přehlídka olympijské výstroje, loučení s prvními sportovci mířícími do Sydney, rozhodování o fotbalové nominaci a společenský večer na pražském Žofíně, takový je program dnešního dne nabitého událostmi souvisejícími s pěti olympijskými kruhy. Odpolední přehlídka naznačila, že čeští sportovci budou v Sydney nejčastěji oblékat modrou a šedobéžovou barvu.
Podívejte se na fotogalerii, prohlédněte si video

Olympijskou výstroj představili vedle modelek a modelů na přehlídce v pasáži Černá růže i sami reprezentanti. "Oblečení je jako obvykle v barvách trikolóry, takže vlastně nic nového," poznamenala trojskokanka Šárka Kašpárková, která fasuje olympijskou výstroj už potřetí v životě.

Mezi barvami trikolóry na rozdíl od Atlanty, která byla převážně v bílém, tentokrát převažuje modrá. Oblečení pro volný čas však už trikolóru nectí a dominantní barvou je šedobéžová

"Pokaždé jsou některé věci, které pověsím do skříně, a naopak jiné, které budu rád nosit," zhodnotil kolekci plážový volejbalista Michal Palinek. Kašpárková chce s posuzováním počkat: "Zeptejte se mě tak za týden, až to doma všechno vybalím a projdu se v tom," odpověděla na dotaz ohledně pocitů z olympijského vybavení.

Mezi hlavní postavy olympijského dne patří atletická mistryně světa Ludmila Formanová. Společně s trenérkou Kratochvílovou a další běžkyní Benešovou usedla jako první za stolky připravené k autogramiádě a nechyběla ani na přehlídce sportovní výstroje v pasáži Černá růže a čeká ji i závěrečný večírek. "Doufám, že další takový den mě už do olympiády nepotká," přiznala, do podepisování se však pustila s chutí.

"Takovéto akce mi berou více sil než trénink, běhání po Praze totiž není spojené s kvalitní rehabilitací, jakou máme v Čáslavi," přiznala Formanová. Mezi společenské povinnosti se jí alespoň podařilo vměstnat návštěvu lékaře v motolské nemocnici. "Když už jsme v Praze, tak toho musíme využít," řekla čáslavská běžkyně, která v jedenáct Formanová podepisovala poslední fotografii, a pak spěchala do Motola.

Ovšem nejen společenské akce a přehlídky přináší dnešní den. V Ostravě zasedal výkonný výbor fotbalového svazu, který rozhodl nepřerušovat kvůli OH ligové soutěže. Z pražského ruzyňského letiště zase vyrazili první dva sportovci na cestu do olympijského Sydney. Obhájkyně zlata z Atlanty kajakářka Štěpánka Hilgertová se společně s téměř neznámým přemožitelem dvojnásobného medailisty Lukáše Pollerta Tomášem Indruchem vydala s velkým předstihem poznávat olympijský kanál pro vodní slalom.

V okamžiku, kdy ve 20 hodin vypukne společenský večer na Žofíně, už budou oba sportovci v letadle mířícím přes půlku zeměkoule do Austrálie.

Trojskokanka Šárka Kašpárková předvádí oblečení pro olympioniky v pasáži Černá růže v Praze

Bývalá olympijská vítězka v hodu oštěpem Dana Zátopková přeje hodně štěstí na olympiádě v Sydney překážkáři Mužíkovi

Manekýna předvádí telákovou soupravu pro olympioniky

Tančící manekýn předvádí, v čem se chystají čeští sportovci do Sydney

Promenáda v úboru, v němž budou soutěžit ženy

Manekýn berjekuje v oblečení, v němž budou olympionici v Austrílii trávit volný čas

Manekýna tančí v úboru, v němž budou české olympioničky bojovat o olympijské vavříny

Atmosféru Austrálie, jejíž původní obyvatele připomínal tančící šaman, zažili návštěvníci předvádění olympijského oblečení v Praze

Olympionici, kteří se zúčastnili předvádění oblečení pro hry v Sydney 2000, pózují fotografům

Palinek, reprezentant v plážovém volejbale, zdraví diváky na prezentaci oblečení pro olympioniky v Praze

Dana Zátopková (vpravo) hovoří s běžkyní Ludmilou Formanovou během prezentace oblečení pro olympioniky v Praze

Autor:

Nejčtenější

Jaká korupce? Šéf Japonského olympijského výboru nařčení odmítá

Cukenazu Takeda, první muž Japonského olympijského výboru a vlivný člen...

Žádná korupce, jen běžná procedura. Cukenazu Takeda, první muž Japonského olympijského výboru a...

Další z rubriky

Přibylo dalších šest medailí


S y d n e y Medailová žeň českých sportovců na paralympijských hrách v Sydney pokračuje. K dopolednímu triumfu...

Je to dost, je to málo?


P r a h a Olympijští medailisté jsou odměňováni za zlato milionem korun, za stříbro pěti sty tisíci, za bronz...

Uzdravená lyžařka se vrací na svahy


Z á h ř e b Chorvatská sjezdařka Janica Kosteličová, která loni utrpěla vážné zranění pravého kolena, je...

Najdete na iDNES.cz