Olympiáda Kubalovi utekla, jde do Vídně

30 2000
F r ý d e k - M í s t e k - Do poslední chvíle věřili Přemysl Kubala a Petr Chromý, že se probojují na olympijský turnaj v plážovém volejbale. To se jim ale nepodařilo, když se v kvalifikačních turnajích Světového poháru nedostali výš než na sedmnácté místo, které obsadili i na mistrovství Evropy v Bilbau. "K účasti na olympiádě nám chybělo hodně," uznal Přemysl Kubala.

"Náročné bylo cestování a hlavně nám hodně sil braly kvalifikace, které jsme museli před každým turnajem hrát. Síly nám pak v hlavní soutěži, do níž jsme z devíti turnajů postoupili sedmkrát, chyběly k lepším výsledkům." V redukovaném pořadí, podle něhož mohou z každé země startovat na olympiádě nejvýše dvě dvojice, zůstali Kubala s Chromým osm míst za postupem. Získali 386 bodů, k účastí v Sydney by jich potřebovali přes 782.

Už přemýšlíte o příští sezoně na písku?
Pro tu jsme si letos vybojovali dobrou výchozí pozici. Příští rok nebude ve Světové sérii tolik dvojic jako letos, protože už nepůjde o kvalifikaci na olympijské hry, které byly pro všechny velkou motivací. Snad se tak co nejdříve dostaneme do hlavní soutěže.

Zůstanete s Petrem Chromým?
Byla by chyba, kdybychom se rozešli, protože po mém loňském rozchodu s Markem Pakostou, jsme s Petrem začínali úplně znovu a společně získané body s Markem nám právě k účasti na olympiádě chyběly.

Neuvažujete, že příští plážovou sezonu vynecháte, když v září bude mistrovství Evropy v klasickém volejbale v Ostravě?
Neříkám to stoprocentně, ale nejspíš dám zase přednost plážovému volejbalu. Ten mě pořád láká. A i když už nepůjde o olympiádu, uskuteční se opět mistrovství Evropy a v rakouském Klagenfurtu mistrovství světa.

Přestoupil jste z Innsbrucku do mistrovského E-ON Vídeň. Není vás v rakouské lize škoda?
Rakouská liga je sice slabá, ale nás čekají zápasy s italskými a německými soupeři a především Liga mistrů. V ní se v základní skupině utkáme s Paříží, kde působí Marek Pakosta a Jiří Novák, se Sofií a polským Kedzierzynem.

Takže se budete soustředit hlavně na tuto soutěž?
Určitě, protože v minulé Lize mistrů byl tým čtvrtý, tentokrát chce manažer Peter Kleinmann medaili.

Jste jediným Čechem v týmu?
Ano, ale cizinců je nás pět včetně slovenského nahrávače Pavla Chudíka.

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Tenk vystřílel druhý český bronz


VIDEO S y d ne y O třetí olympijskou medaili pro české barvy se dnes ráno postaral český střelec Martin Tenk, který...

Je to dost, je to málo?


P r a h a Olympijští medailisté jsou odměňováni za zlato milionem korun, za stříbro pěti sty tisíci, za bronz...

Karabec si zlatou medailí splnil sen


S y d n e y Zlatou medilovou sbírku na paralympijských hrách v Sydney rozšířil stolní tenista Ivan Karabec,...

Najdete na iDNES.cz