Olympiáda je více než Grand Slam

28 2000
S t a n f o r d - Americká tenistka Lindsay Davenportová je jednou z mála, která považuje olympiádu za významnější událost než grandslamové turnaje. Vítězka dvouhry z před čtyř let v Atlantě se do Sydney těší a chce zlato obhájit. "Už se nemohu dočkat, to říkám od skončení olympiády v Atlantě," nechala se slyšet druhá hráčka světa na turnaji ve Stanfordu. "Chci se znovu stát součástí olympijských her."

Pro čtyřiadvacetiletou Davenportovou je výhra na olympiádě víc než triumfy na US Open 1998, loni ve Wimbledonu a letos na Australian Open. "Na olympiádě člověk může hrát třeba jen jednou, pokud má štěstí, dvakrát, možná třikrát," uvedla tenistka. "Je to něco jiného než běžné turnaje. Grand Slamy nikdy nebudou tak úžasné jako olympiáda, kde reprezentuji Spojené státy a nehraji pro peníze. Hlavní je čest," vysvětlila svůj postoj.

Na rozdíl od Davenportové účast v Sydney odmítla světová jednička Martina Hingisová. Švýcarka se chce soustředit na grandslamové turnaje a nehodlá se zbytečně vyčerpávat.

Americká olympijská trenérka Billie-Jean Kingová zveřejní nominaci až příští úterý. Je pravděpodobné, že se v sestavě s Davenportovou na základě postavení na žebříčku WTA objeví Venus Williamsová a Monica Selešová do dvouher. Pro čtyřhru se nabízejí ještě první deblistka Lisa Raymondová a Serena Williamsová. "Máme neuvěřitelně silný tým. Ze Sydney přivezeme určitě několik medailí," předpověděla Davenportová.

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Uzdravená lyžařka se vrací na svahy


Z á h ř e b Chorvatská sjezdařka Janica Kosteličová, která loni utrpěla vážné zranění pravého kolena, je...

Michal Stefanu vyučil Korejce a má zlato


P r a h a Český paraplegik Michal Stefanu porazil na paralympijských hrách v Sydney ve finále dvouhry mužů ve...

Je to dost, je to málo?


P r a h a Olympijští medailisté jsou odměňováni za zlato milionem korun, za stříbro pěti sty tisíci, za bronz...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz