Michael Johnson v plném tréninku

15 2000
N e w Y o r k - Světový rekordman v běhu na 200 metrů Michael Johnson může tři týdny po svalovém zranění znovu naplno trénovat. Dvojnásobný vítěz z olympiády v Atlantě si poranil zadní stranu levého stehna 23. července při dvoustovce na národním šampionátu Spojených států v Sacramentu. "Problém je pryč, už jsem schopen znovu naplno běhat," řekl v pondělí dvaatřicetiletý Američan.
Nastínil také závěrečnou fázi olympijské přípravy na Sydney, která bude zahrnovat tři závody: 25. srpna v Bruselu, 1. září v Berlíně a o dva dny později v Rieti. Johnson přišel kvůli zranění o šanci obhájit v Sydney double na 200 a 400 metrů. Z Austrálie by chtěl i přesto odjet se dvěma tituly, vedle čtvrtky i ve štafetě na 4x400 metrů. Mezinárodní
olympijský výbor mu ale dal naději i na dvoustovku, protože zvažuje, že jemu a mistrovi světa Maurici Greenovi udělí divoké karty.
Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Tenk vystřílel druhý český bronz


VIDEO S y d ne y O třetí olympijskou medaili pro české barvy se dnes ráno postaral český střelec Martin Tenk, který...

V Sydney by chtěli věčný oheň


S y d n e y Australané by rádi napořád udrželi olympijský oheň, musejí však nejprve získat souhlas...

Paralympiáda: zlato koulaře a lukostřelce


S y d n e y Další medaile, dvě zlaté a stříbro získali paralympici na hrách v Sydney. Zlato mají lukostřelec...

Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?
Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?

Nikdy nelze přesně naplánovat, jak bude porod probíhat. V zahraničí už řadu let fungují porodní domy jako alternativa klasické porodnice a domácího porodu. Jaké jsou přínosy a rizika těchto zařízení?

Najdete na iDNES.cz