Koulař Halvari do Sydney nejede

15 2000
Nejlepší finský koulař současnosti Mika Halvari si přetrhl na dvou místech Achillovu šlachu a přišel tak o účast na olympijských hrách v Sydney. Vážné zranění si Halvari přivodil na nedělním mítinku, ale přesnou diagnózu se dozvěděl až v pondělí. Halvari je bývalým halovým mistrem světa, jeho osobní rekord venku je 21,50 metru a v hale 22,09. Letos předvedl tento finský koulař nejdelší pokus o délce 21,04 v červnu v Helsinkách a před zářijovými hrami v Austrálii si dělal velké naděje, že by mohl zaútočit na medaili.

Richard olympijské zlato neobhájí
Olympijský vítěz z Atlanty Pascal Richard se neobjevil v nominaci Švýcarského cyklistického svazu na zářijové hry v Sydney. Šestatřicetiletý závodník vyhrál před čtyřmi lety silniční závod jednotlivců, což ale nebude mít šanci v Sydney zopakovat. Místo něj se v pětičlenném švýcarském týmu zveřejněném v pondělí objevili Alex Zülle, Oscar Camenzind, Laurent Dufaux, Markus Zberg a Mauro Gianetti. Nominaci musí ještě schválit Švýcarský olympijský výbor. Richarda rozlobilo, že na něj nezbyl oficiální dres, proto si na protest proti vyloučení z týmu namaloval na svůj vlastní trikot olympijské kruhy.

Bojkot antidopingového programu
Tři z osmadvaceti federací letních sportů, v nichž se bude soutěžit na olympiádě v Sydney, se nepřipojily k programu Mezinárodní antidopingové agentury (WADA) ohledně nenahlášených kontrol během přípravy sportovců na hry. Souhlas nedaly federace gymnastická a moderního pětiboje, Mezinárodní volejbalová federace zatím jednání odložila a je možné, že se už nestihne k programu připojit. Předseda letos nově založené agentury WADA Richard Pound neztrácí naději, že tři "rebelové" ještě změní názor. "Je nefér, aby se veřejnost na sportovce z těchto tří federací dívala nedůvěřivě, protože se jejich mezinárodní instituce neúčastní našeho programu. Věřím, že sportovci donutí federace, aby změnily svou politiku a budou moci startovat v Sydney bez nejmenšího podezření," řekl Pound. WADA má v plánu provést do zahájení her 2150 dopingových zkoušek, zatím jich uskutečnila 680.

Nejčtenější

Další z rubriky

Tenk vystřílel druhý český bronz


VIDEO S y d ne y O třetí olympijskou medaili pro české barvy se dnes ráno postaral český střelec Martin Tenk, který...

V Sydney by chtěli věčný oheň


S y d n e y Australané by rádi napořád udrželi olympijský oheň, musejí však nejprve získat souhlas...

Paralympiáda: zlato koulaře a lukostřelce


S y d n e y Další medaile, dvě zlaté a stříbro získali paralympici na hrách v Sydney. Zlato mají lukostřelec...

Najdete na iDNES.cz