Kouba řekl Brücknerovi ano

13 2000
P r a h a - Petr Kouba, gólman vicemistrů Evropy z roku 1996, přijal nabídku trenéra Karla Brücknera, k účasti v olympijském fotbalovém týmu. "Jen krátce jsem se rozmýšlel. Moc mě potěšil trenérův zájem, uvědomil jsem si, že startovat na olympiádě bych už nikdy nemusel," zdůvodnil jedenatřicetiletý Kouba, který ve španělské La Coruni příliš nechytá, svoje rozhodnutí. Teď už jen čeká, až dorazí nominace na vedení klubu, aby věděl, kdy odcestuje do Prahy.

Kouba v telefonickém rozhovoru přiznal, že Brücknerovi, který může stříbrný tým z evropského šampionátu do 21 let posílit několika staršími hráči, už svoji účast potvrdil, přestože ještě nemá jasno, kde bude chytat v nové sezoně chytat.

Pro Koubu může být v jeho situaci, kdy se stal po Molinově příchodu v La Coruni trojkou, právě olympiáda odrazovým můstkem pro další část kariéry, ale sám tvrdí, že na to moc při rozhodování nemyslel, ale přiznal, že ve Španělsku bude asi olympiáda ostře sledovaná.

Z takřka dvou desítek hráčů, které může v týmu potkat se zná jen s kapitánm týmu Romanem Týcem, s nímž kdysi hrál ve Spartě. Kouba odchytal čtyřicet zápasů za reprezentační áčko, naposledy stál v brance národního týmu 18. listopadu 1998 při porážce 0:2 v Anglii.

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Je to dost, je to málo?


P r a h a Olympijští medailisté jsou odměňováni za zlato milionem korun, za stříbro pěti sty tisíci, za bronz...

Paralympici se vrací se svým pokladem


S y d n e y Na hrách XI. letní paralympiády v Sydney vybojovali čeští reprezentanti dohromady 43 medailí, z...

Uzdravená lyžařka se vrací na svahy


Z á h ř e b Chorvatská sjezdařka Janica Kosteličová, která loni utrpěla vážné zranění pravého kolena, je...

Nevíte, co vařit? Inspirujte se
Nevíte, co vařit? Inspirujte se

Uvařte rodině něco dobrého.

Najdete na iDNES.cz