Bývalá hokejistka poběží čtvrtku

18 2000
S y d n e y - Nevšední kousek se povedl australské sportovkyni Nově Peris-Kneebonové - olympijská vítězka z Atlanty 1996 v pozemním hokeji se totiž dnes kvalifikovala do Sydney v běhu na 400 metrů. "Pojedu na druhé olympijské hry a budu reprezenotvat v jiném sportu, můj velký sen se naplnil. Je to prostě neskutečné," řekl po kvalifikačním závodě atletka, která na olympijské dráze doplní svoji favorizovanou krajanku Cathy Freemanovou.

Obě atletky mají společnou další věc. Jsou příslušnice původního obyvatelstva Austrálie, tzv. Aboriginálců. Freemanová bojuje za jejich politická práva, Peris-Kneebonová zase vstoupila do historie jako první z Aboriginálců, který získal zlatou medaili na olympijských hrách.

Ovšem ve výkonosti je mezi atletkami velký rozdíl. Freemanová je dvojnásobnou mistryní světa v běhu na 400 metrů a její letošní maximum je 49,56 sekundy, zatímco její týmová kolegyně má menší ambice. V kvalifikaci se prosadila časem 52,21 a za úspěch by považovala, kdyby si v Sydney vybojovala postup do semifinále.

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

V Sydney by chtěli věčný oheň


S y d n e y Australané by rádi napořád udrželi olympijský oheň, musejí však nejprve získat souhlas...

Tenk vystřílel druhý český bronz


VIDEO S y d ne y O třetí olympijskou medaili pro české barvy se dnes ráno postaral český střelec Martin Tenk, který...

Přibylo dalších šest medailí


S y d n e y Medailová žeň českých sportovců na paralympijských hrách v Sydney pokračuje. K dopolednímu triumfu...

Najdete na iDNES.cz