Hilgertová vyhrála bitvu s časem

28 2000
S y d n e y - Nad očekávání hladce vychází vodní slalomářce Štěpánce Hilgertové závěrečná příprava na olympijské hry. Obhájkyně prvenství z Atlanty má za sebou už deset dní v dějišti nadcházejících her v Sydney. Během čtyř dnů se Hilgertové podařilo splnit prioritní úkol, zvykla si na časový posun, a nyní je už znovu v plném tréninku. Možností k pilování formy měla zatím podle svých slov tolik, že se s trenérem a manželem Lubošem museli hlídat, aby trénink nepřehnali. "Zatím můžeme jezdit v olympijském kanálu dvakrát denně. Kromě toho běhám nebo chodím do fitcentra, večer máme na programu rozbor videa nebo masáž," líčí mistryně světa.

Ve slalomovém areálu je podle kajakářky takřka všechno připraveno. "Probíhají už jen dokončovací práce, jako třeba budování stanovišť pro kamery," hlásí Hilgertová. Ideální podmínky pro trénink však kajakářce zřejmě skončí v nejbližších dnech. V dějišti olympiády přibývají výpravy, a tak se o tréninkový čas, dosud společný pro všechny národy, budou brzy dělit skupiny závodníků podle přesného rozpisu. Dnešek je navíc ve slalomářském areálu vyhrazen přísné bezpečnostní kontrole.

"Všichni musí vystěhovat lodě, pádla a ostatní věci, aby mohla být provedena bezpečnostní prohlídka všech prostor. Potom už bude při vstupu každý a vše podléhat kontrolám a přístup bude jen na akreditace," předpokládá dvaatřicetiletá závodnice.

Hilgertová věří, že její manžel, který je osobním a nikoliv svazovým trenérem, obdrží dodatečně speciální akreditaci, jež mu umožní doprovázet ji i během olympijského závodu. "Luboš má slíbeno, že jeho současná akreditace bude změněna na takovou, která mu umožní přístup ke kanálu i v době závodu," doufá Hilgertová.

Manželé bydlí v Sydney v domě pronajatém Českým olympijským výborem, kam se přestěhovali po pěti dnech strávených v chatce v kempu. Podmínky v kempu znali Hilgertovi z dlouhodobého pobytu z přelomu roku, v novém ubytování je poněkud zaskočil chlad v noci.

"První dvě noci jsme trochu mrzli, ale pak jsme dostali další topící tělesa, takže už jsme v pohodě," uvedla Hilgertová. V závěru zimy panuje v Sydney přes den téměř stále slunečné počasí, ovšem v noci je střídá chladno. "Občas také fouká velmi nepříjemný studený vítr, což vadí hlavně při tréninku," řekla Hilgertová.

Autor:

Další z rubriky

V Sydney by chtěli věčný oheň


S y d n e y Australané by rádi napořád udrželi olympijský oheň, musejí však nejprve získat souhlas...

Přibylo dalších šest medailí


S y d n e y Medailová žeň českých sportovců na paralympijských hrách v Sydney pokračuje. K dopolednímu triumfu...

Plavkyně Hoffmanová dohmátla pro zlato


S y d n e y Počet cenných kovů, které v Sydney získali čeští handicapovaní sportovci, se po dnešku zastavil...

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?
3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na světě. Pád na hlavičku, opaření nebo vdechnutí předmětu patří mezi nejčastější úrazy dětí. Jak je správně ošetřit, aby následky byly co nejmírnější?

Najdete na iDNES.cz