Gloverová byla rychlá jako blesk

18 2000
S a c r a m e n t o - Nejrychlejší čas sezony v běhu žen na 400 metrů překážek viděli diváci během čtvrtého dne amerického atletického mistrovství, které je pro zámořské atlety jedinou kvalifikací na olympijské hry. Jedenatřicetiletá učitelka základní školy Sandra Gloverová proběhla cílem překážkového závodu za 53,33 vteřiny a jasně porazila světovou rekordmanku Kim Battenovou. Zklamání přinesla soutěž dálkařů, v níž Melvinu Listerovi stačilo k výhře 832 cm, což je nejhorší vítězný skok kvalifikace od roku 1980.

"Promiň, Kim, ale tvůj rekord v letošní sezóně padne," omlouvala se sebevědomá Gloverová po životním závodě stříbrné medailistce z Atlanty, jejíž světové maximum má hodnotu 52,61 vteřiny. Battenová však startovala v letošní sezóně kvůli problémům s nervem v chodidlu jen jednou.
 
"Nejprve jsem byla hodně rozčilená, že jsem dostala sedmou dráhu, ale pak jsme se s manželem
pomodlili k Bohu a on naše přání vyslyšel," uvedla vítězka, kterou trénuje její manžel Don Glover.

V soutěži dálkařů stačil k postupu do Sydney třetímu Walteru Davisovi výkon 811 centimetrů. Do Austrálie se nedostal čtvrtý Robert Howard, jenž po závodě svaloval vinu na rozhodčí.

"Připravili mě o druhé místo, jeden z mých pokusů mi špatně změřili," rozčiloval se při pohledu na televizní záznam. Do Sydney nepojede ani stříbrný medailista z mistrovství světa v Aténách Erick Walder, který skončil šestý.

Američtí atleti mají nyní dva dny volna, kvalifikace bude pokračovat ve čtvrtek, kdy zahájí soutěž také desetibojaři v čele s bývalým světovým rekordmanem Danem O'Brianem. Hopdně očekávaný je rovněž nedělní souboj na 200 metrů mezi mistry světa Michaelem Johnsonem a Mauricem Greenem.

Muži - dálka: 1. Lister 832, 2. Phillips 814, 3. Davis 811...6. Walder 801.
Ženy - 400 m př.: 1. Gloverová 53,33, 2. Battenová 54,70, 3. Bufordová-Baileyová 54,80,
oštěp: 1. Blutreichová 58,28, 2. Kreinerová 57,06, 3. Carlstenová 56,98,
disk: 1. Suaová 65,90, 2. Powellová 64,58, 3. Kuehlová 61,74.

Sandra Gloverová si běží v americké olympijské kvalifikaci pro vítězství v závodě na 400 metrů překážek v nejrychlejším čase sezony 53,33 vteřiny

Autor:

Další z rubriky

Plavkyně Hoffmanová dohmátla pro zlato


S y d n e y Počet cenných kovů, které v Sydney získali čeští handicapovaní sportovci, se po dnešku zastavil...

Uzdravená lyžařka se vrací na svahy


Z á h ř e b Chorvatská sjezdařka Janica Kosteličová, která loni utrpěla vážné zranění pravého kolena, je...

Michal Stefanu vyučil Korejce a má zlato


P r a h a Český paraplegik Michal Stefanu porazil na paralympijských hrách v Sydney ve finále dvouhry mužů ve...

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?
3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na světě. Pád na hlavičku, opaření nebo vdechnutí předmětu patří mezi nejčastější úrazy dětí. Jak je správně ošetřit, aby následky byly co nejmírnější?

Najdete na iDNES.cz