Gardner se stal národním hrdinou

10 2000
Stohy dopisů se od skončení olympijských her vrší v domě rodičů amerického zápasníka Rulona Gardnera v Aftonu ve státě Wyoming. Borec, který v Sydney v kategorii do 130 kilogramů ukončil třináctiletou nadvládu Rusa Alexandra Karelina, dostává psaní v obálkách nadepsaných slovy: "chlap jak hora", nebo "pro nejlepšího zápasníka na světě". Před Gardnerovým triumfem se malé městečko chlubilo jen jeleními parohy zavěšenými nad jedním domem v centru, které jsou údajně největší na světě.

Po olympijském finále, v němž Gardner porazil o pouhý bod Karelina, ale do Aftonu jezdí jeden autobus za druhým. Městečko, které má 1500 obyvatel, se plní lidmi, kteří by se rádi ze zápasníkem osobně setkali. Gardner by měl domů přicestovat ve čtvrtek a všichni se na ten den horlivě připravují.

Děti nosí trička s jeho potrétem a nápisem "Zázrak na zápasnické žíněnce". Starosta města Jerry Hansen označil zápasníkův úspěch za "největší událostí od doby, kdy usedlíci v Aftonu přežili první zimu".

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Paralympiáda: zlato koulaře a lukostřelce


S y d n e y Další medaile, dvě zlaté a stříbro získali paralympici na hrách v Sydney. Zlato mají lukostřelec...

Paralympici se vrací se svým pokladem


S y d n e y Na hrách XI. letní paralympiády v Sydney vybojovali čeští reprezentanti dohromady 43 medailí, z...

Středa v Sydney: další čtyři zlaté medaile


S y d n e y Čeští paralympici dnes v Sydney vybojovali plný tucet medailí. Jejich bilance se nakonec zastavila...

ZE ŽIVOTA: Manželský maraton, nebo překážkový běh?
ZE ŽIVOTA: Manželský maraton, nebo překážkový běh?

Jmenuju se Iva a v listopadu jsem nastoupila do redakce eMimina. Rozhodla jsem se vystoupit z anonymity a podělit se s vámi o svůj příběh, tentokrát na téma manželství. Můj deníček není nijak výjimečný, není ani pesimistický, ani vyloženě optimistický. Možná se v některých slovech taky najdete. :)

Najdete na iDNES.cz