Fotbalisté možná nebudou hrát v Canbeře

29 2000
S y d n e y - Na fotbalovém stadiónu v Canbeře, kde má 13. září česká reprezentace vstoupit do olympijského turnaje utkáním proti výběru Spojených států, se nedaří připravit travnatý povrch. Organizátoři dnes připustili, že minimálně úvodní zápasy budou muset přesunout jinam. "Pokud nebude hřiště v pořádku, existuje reálná šance, že bude nutné utkání přeložit," prohlásil předseda Australského olympijského výboru John Coates.

Na hřiště Bruce Stadium byla začátkem srpna položena nová travnatá plocha, vypěstovaná v Cairns v tropickém prostředí severního Queenslandu. Po převozu však tráva utrpěla chladným počasím v Canbeře. Ve středu by měli pořadatelé říci, zda trávník znovu vymění.

O případném přesunu fotbalových zápasů do jiných měst se má podle Coatese rozhodnout v neděli. V úvahu prý kvůli zajištění televizních přenosů a bezpečnosti přicházejí pouze místa, kam jsou plánována další utkání. Zápasy olympijského turnaje se mají hrát na šesti stadiónech v Canbeře, Melbourne, Brisbane, Sydney a Adelaide.

Rekonstrukce pažitu už se bez problémů uskutečnila na fotbalovém stadiónu v Sydney s kapacitou pro 40 tisíc diváků. Olympijský stadión, který bude 30. září hostit finále fotbalového turnaje, dostane nový povrch po zahajovacím ceremoniálu her. Na výměnu čeká také kriketové hřiště v Melbourne, na kterém se v neděli ještě odehraje finále ligy v australském fotbale.

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Středa v Sydney: další čtyři zlaté medaile


S y d n e y Čeští paralympici dnes v Sydney vybojovali plný tucet medailí. Jejich bilance se nakonec zastavila...

Olympijští medailisté dostali odměny


P r a h a Šeky v hodnotě přes pět a půl milionu korun dostali olympijští medailisté ze Sydney a jejich...

Plavkyně Hoffmanová dohmátla pro zlato


S y d n e y Počet cenných kovů, které v Sydney získali čeští handicapovaní sportovci, se po dnešku zastavil...

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?
3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na světě. Pád na hlavičku, opaření nebo vdechnutí předmětu patří mezi nejčastější úrazy dětí. Jak je správně ošetřit, aby následky byly co nejmírnější?

Najdete na iDNES.cz