Dvořák musel přerušit přípravu

28 2000
Blíže nespecifikované potíže s bolestmi v podbřišku trápí desetibojařského mistra světa Tomáše Dvořáka. Kvůli nim dokonce musel osmadvacetiletý atlet přerušit soustředění v maďarské Tatě a již od minulého týdne dochází k fyzioterapeutovi Pavlu Kolářovi, který se snaží příčiny bolestí odstranit. Světový rekordman je podle šéftrenéra Václava Fišera jediným atletem, kterého zdravotní obtíže omezují v přípravě na olympiádu. Žádné z vyšetření dosud neprokázalo, že jde o zranění, a příčina bolestí proto není jasná.

"Vyšetření nic neprokázala, příslušné místo jej prostě jenom bolí," řekl Fišer a přidal
domněnku, že problémy mohou mít nervosvalový charakter. Dvořák přiznal, že bolesti jej omezují v přípravě významným způsobem a po týdnu intenzívní přípravy v Maďarsku se kvůli nim musel předčasně vrátit domů. "Od úterý jsem na zapřenou doma a pravidelně chodím k doktoru Kolářovi. Tréninkem se v současnosti jen tak plácám, protože jsem schopen jen se rozcvičit. Bolesti mi příliš nedovolují běhat," prozradil Dvořák.

Zdravotní stav ostatních atletů před olympiádou je podle Fišera uspokojivý. Diskař Malina se vrátil po operaci třísel výkonem za 63 metrů, bez potíží je už také desetibojař Jiří Ryba, který pro svalové zranění nestartoval v Talence. Zrušení startu Ludmily Formanové na páteční Zlaté lize v Bruselu bylo podle Fišera především preventivní a mistryně světa by se měla objevit v neděli na startu mistrovství ČR družstev v Ostravě.

Autor:

Další z rubriky

V Sydney by chtěli věčný oheň


S y d n e y Australané by rádi napořád udrželi olympijský oheň, musejí však nejprve získat souhlas...

Přibylo dalších šest medailí


S y d n e y Medailová žeň českých sportovců na paralympijských hrách v Sydney pokračuje. K dopolednímu triumfu...

Plavkyně Hoffmanová dohmátla pro zlato


S y d n e y Počet cenných kovů, které v Sydney získali čeští handicapovaní sportovci, se po dnešku zastavil...

Najdete na iDNES.cz