Do Sydney poletí 126 českých sportovců

12 2000
P r a h a - Českou republiku by mělo na olympijských hrách v Sydney (15. září-1. října) reprezentovat 126 sportovců, tedy o deset víc než před čtyřmi lety v Atlantě. Startovat budou v sedmnácti odvětvích a i s doprovodem bude mít výprava zřejmě přesně dvě stě členů. Vyplývá to z návrhu, který bude v pondělí v Praze projednávat plénum Českého olympijského výboru (ČOV).

Na poslední chvíli byli do nominace zařazeni tenistka Daniela Bedáňová, která dostala divokou kartu pro čtyřhru, skokan o tyči Štěpán Janáček, jenž splnil kritéria ČOV pět dní po oficiálním termínu, a plavec Jan Víťazka. Tomu sice k limitu ČOV v polohovém závodě na 200 m scházejí dvě setiny sekundy, ale mezinárodní kritéria splnil.

U skokana do vody Jaroslava Makohina, který dříve reprezentoval Ukrajinu, je ještě nutný souhlas MOV, ale ten by měl být jen formalitou. Naopak Tomáš Janků byl dnes z původní nominace vyřazen poté, co Český atletický svaz zpochybnil jeho kvalifikační výkon v Bílině.

Nejpočetnější zastoupení budou mít atleti, jichž se do Sydney chystá pětadvacet. Kanoistů je celkem devatenáct, stejně jako fotbalistů, jejichž nominace však bude zveřejněna až v pondělí. I poté se zřejmě ještě bude měnit, neboť uzávěrka pro fotbalový turnaj je až 25. srpna a kluby zatím příliš nechtějí své svěřence uvolňovat.

Ani pondělní plénum ČOV nemusí mít poslední slovo, neboť na svou šanci čeká například tenista Bohdan Ulihrach, který je zatím druhým náhradníkem. Také v některých dalších sportech může zranění způsobit změny v nominaci a navíc předseda ČOV Milan Jirásek má právo dodatečně zařadit do výpravy sportovce, který by ještě do začátku her předvedl mimořádný výkon.

Autor:

Nejčtenější

Jaká korupce? Šéf Japonského olympijského výboru nařčení odmítá

Cukenazu Takeda, první muž Japonského olympijského výboru a vlivný člen...

Žádná korupce, jen běžná procedura. Cukenazu Takeda, první muž Japonského olympijského výboru a...

Další z rubriky

Tenk vystřílel druhý český bronz


VIDEO S y d ne y O třetí olympijskou medaili pro české barvy se dnes ráno postaral český střelec Martin Tenk, který...

Michal Stefanu vyučil Korejce a má zlato


P r a h a Český paraplegik Michal Stefanu porazil na paralympijských hrách v Sydney ve finále dvouhry mužů ve...

Je to dost, je to málo?


P r a h a Olympijští medailisté jsou odměňováni za zlato milionem korun, za stříbro pěti sty tisíci, za bronz...

Najdete na iDNES.cz