Bubka možná skončí před olympiádou

11 2000
N i c e - Nejúspěšnější tyčkař historie Sergej Bubka zvažuje, že pokud se po zranění nedokáže pořádně připravit na olympijské hry, nebude v Sydney startovat. Světový rekordman z Ukrajiny získal před třemi lety šestý titul mistra světa. V poslední době ale bojoval s vleklými problémy achilovky. Šestatřicetiletý Bubka chtěl původně ukončit kariéru po zářijové olympiádě, ale možná se rozloučí dřív. "Jsem nesmírně zklamaný. Tolik jsem dřel a teď nemohu skákat," řekl sklesle Bubka v sobotu v Nice, kde se odhlásil z mítinku Grand Prix kvůli svalovému zranění.
"Pokud se nedostanu do formy, do Sydney nepojedu," rozhodl se. V Nice si Bubka chtěl spravit chuť, protože o tři dny dříve neskočil v Lausanne základní výšku 560 cm. Bubka vytvořil celkem 34 světových rekordů, ten stávající pod otevřeným nebem má hodnotu 614 cm. Olympijské  zlato ale získal jen v roce 1988 v Soulu. O čtyři roky později v Barceloně skončil v poli poražených a v Atlantě se zranil v kvalifikaci.
Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Paralympiáda: zlato koulaře a lukostřelce


S y d n e y Další medaile, dvě zlaté a stříbro získali paralympici na hrách v Sydney. Zlato mají lukostřelec...

Olympijští medailisté dostali odměny


P r a h a Šeky v hodnotě přes pět a půl milionu korun dostali olympijští medailisté ze Sydney a jejich...

Tenk vystřílel druhý český bronz


VIDEO S y d ne y O třetí olympijskou medaili pro české barvy se dnes ráno postaral český střelec Martin Tenk, který...

Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?
Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?

Nikdy nelze přesně naplánovat, jak bude porod probíhat. V zahraničí už řadu let fungují porodní domy jako alternativa klasické porodnice a domácího porodu. Jaké jsou přínosy a rizika těchto zařízení?

Najdete na iDNES.cz