Australan Gosper chce nahradit Samaranche

23 2000
S y d n e y - Místopředseda Mezinárodního olympijského výboru Kevan Gosper dnes uvedl, že je připraven nahradit na nejvyšším olympijském postu Juana Antonia Samaranche. Současný předseda MOV již před časem oznámil, že na zasedání v Moskvě v červenci 2001 ze své funkce odejde.

Sedmašedesátiletý Australan Gosper v televizním rozhovoru v Sydney dodal, že dobrými Samaranchovými nástupci by byli také další místopředsedové MOV, Kanaďan Dick Pound a Belgičan Jacques Rogge. Osmdesátiletý španělský markýz Samaranch stojí v čele olympijského hnutí od roku 1980 a končí mu poslední, čtvrté funkční období.

Gosper, nejstarší člen organizačního výboru her v Sydney, musel v květnu čelit přívalu kritiky za to, že se pokusil nahradit původně plánovanou první australskou běžkyni štafety s olympijským ohněm svou jedenáctiletou dcerou Sophií. Byl také podezřelý z účasti na korupčním skandálu Salt Lake City, etická komise MOV jej však očistila.

"Nyní všechno své snažení absolutně podřizuji úspěchu her v Sydney. Ale až olympiáda skončí  a já budu cítit, že mi její úspěch přinese dostatečnou podporu, začnu se ucházet o předsednický post," řekl dnes Gosper, který byl do MOV zvolen v roce 1977.

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Uzdravená lyžařka se vrací na svahy


Z á h ř e b Chorvatská sjezdařka Janica Kosteličová, která loni utrpěla vážné zranění pravého kolena, je...

Michal Stefanu vyučil Korejce a má zlato


P r a h a Český paraplegik Michal Stefanu porazil na paralympijských hrách v Sydney ve finále dvouhry mužů ve...

Je to dost, je to málo?


P r a h a Olympijští medailisté jsou odměňováni za zlato milionem korun, za stříbro pěti sty tisíci, za bronz...

Nevíte, co vařit? Inspirujte se
Nevíte, co vařit? Inspirujte se

Uvařte rodině něco dobrého.

Najdete na iDNES.cz