Americký baseball nepostaví

24 2000
L o s A n g e l e s - Poprvé v historii olympijských her se představí americký výběr profesionálních baseballistů, ovšem na rozdíl od basketbalu či ledního hokeje nepůjde o žádný "tým snů". V nominaci pro Sydney totiž nejsou hvězdy slavné MLB, nýbrž pouze hráči z farmářských týmů. Největším esem amerického celku je sedmatřicetiletý Pat Borders, který byl v roce 1992 vyhlášen nejužitečnějším hráčem Světové série a v MLB odehrál 12 sezon.

V současné americké nominaci je 29 borců, z nichž pět po zúžení výběru na hry neodletí. Všichni hrají v nižších soutěžích (Borders je například pod smlouvou v Tampa Bay) a jen jedenáct z nich v minulosti okusilo MLB. Její hráči v Sydney hrát nemohou, neboť nejslavnější klubová soutěž nebude přerušena. "Samozřejmě bychom v týmu rádi měli hvězdy jako Marka McGwirea, Grega Madduxe nebo Darryla Kileho, ale bohužel nám nemohou být k dispozici," prohlásil Bob Watson, jeden z šéfů baseballového týmu USA.

Reprezentaci povede Tommy Lasorda, bývalý manažer a člen Síně slávy. "Nepoletíme někam 6000 mil proto, abychom prohráli," řekl k ambicím svého týmu. Ten není považován za jasného favorita, velké soupeře bude mít v Kubáncích, Japoncích a Australanech.

Domácí reprezentaci posílí proslulý Dave Nilsson, který letos odešel z MLB do Japonska, aby mohl reprezentovat v Sydney. Také Japonci postaví všechny hvězdy domácí soutěže a vítězi posledních dvou olympiád Kubánci přijedou posilněni také o výhru nad USA při loňských Panamerických hrách.

Autor:

Nejčtenější

Jaká korupce? Šéf Japonského olympijského výboru nařčení odmítá

Cukenazu Takeda, první muž Japonského olympijského výboru a vlivný člen...

Žádná korupce, jen běžná procedura. Cukenazu Takeda, první muž Japonského olympijského výboru a...

Další z rubriky

Středa v Sydney: další čtyři zlaté medaile


S y d n e y Čeští paralympici dnes v Sydney vybojovali plný tucet medailí. Jejich bilance se nakonec zastavila...

Paralympici se vrací se svým pokladem


S y d n e y Na hrách XI. letní paralympiády v Sydney vybojovali čeští reprezentanti dohromady 43 medailí, z...

Tenk vystřílel druhý český bronz


VIDEO S y d ne y O třetí olympijskou medaili pro české barvy se dnes ráno postaral český střelec Martin Tenk, který...

Najdete na iDNES.cz