Středa 6. prosince 2023, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 6. prosince 2023 Mikuláš
Reportáž skončila 8. 2. 2014 16:54

ZOH v Soči: Sprint biatlonistů

Jak si vedou Moravec a spol., komentuje Tomáš Pavlíček

Biatlon - sprint mužů
Svou výjimečnost potvrdil 40letý Ole Einar Björndalen, který navzdory chybě na střelnici získal už své sedmé olympijské zlato. Na překonání rekordu zimních her Björna Daeliho už mu chybí pouze jediná medaile. Šanci bude mít v pondělí. Sledujte populárního Nora i české reprezentanty v dalších on-line reportážích. Hezký zbytek dne.
Čeští reprezentanti Závod je u konce. Česká republika hned první her získává svou první medaili díky výtečnému výkonu Jaroslava Soukupa. Čeští závodníci si navíc připravili dobrou pozici i pro pondělní stíhací závod.
Čeští reprezentanti Soukupa nyní čeká vyhlášení vítězů na stadionu a večer následně v Olympijském parku v Soči medailový ceremoniál. Za dva dny je pak na programu stíhací závod, do něhož Soukup vyrazí s pětisekundovým odstupem za prvním Björndalenem.
Čeští reprezentanti Ve finiši se ozývá český pokřik: "Kdo neskáče, není Čech!" Připomeňme, že bronz Jaroslava Soukupa je historicky první českou medailí z biatlonu na olympijských hrách.
Konečné pořadí: 1. Björndalen (Nor.), 2. Landertinger (Rak.) +1,3, 3. Soukup (ČR) +5,7, 4. Šipulin (Rus.) +6,4, 5. Le Guellec (Kan.) +9,7, 6. M. Fourcade (Fr.) 12,4... 8. Moravec +14,6, 31. Šlesingr +1:18,2, 75. Krupčík 3:05,8.
Čeští reprezentanti Česká výprava slaví. Celý tým i soupeři gratulují první českému medailistovi na olympiádě v Soči. Závod mezitím pomalu končí...
Od Soukupa se přitom takový výsledek ani zdaleka nečekal. Na medaili tajně myslel Moravec a možná i Šlesingr. Soukup však podal famózní výkon a v závěrečném kole podlehl pouze běžecky zdatnějším soupeřům. Teď si zakřičel do kamery: "Je to doma!"
Do cíle ještě dojíždí závodníci, kteří už nemohou ovlivnit pořadí v první desítce. Už je tak jasné, že český biatlon zažil nádherný den. Ondřej Moravec doběhl jako osmý a Jaroslav Soukup dokonce vybojoval bronz.
Čeští reprezentanti Spolu se Soukupem se kvalifikovali do stíhacího závodu také Ondřej Moravec a Michal Šlesingr, Tomáš Krupčík se naopak do nejlepší šedesátky nevešel. Průběžně je na 68. místě.
Do cíle dojíždí Lucas Hofer, který ještě během druhé střelby bojoval o medaili. Poslední ranou však minul cíl a nyní dojíždí na dvanáctém místě.
Průběžné pořadí v cíli: 1. Björndalen (Nor.), 2. Landertinger (Rak.) +1,3, 3. Soukup (ČR) +5,7, 4. Šipulin (Rus.) +6,4, 5. Le Guellec (Kan.) +9,7... 8. Moravec (ČR) +14,6.
Čeští reprezentanti Český biatlon může slavit první olympijskou medaili! Překvapivě ji vybojoval Jaroslav Soukup, který ve sprintu nestačil pouze na legendárního Nora Ole Einara Björndalena a Dominika Landertingera z Rakouska.
Le Guellec je až pátý. Soukup má jistou medaili!
Le Guellec má před sebou poslední stovky metrů. Jestli Soukupa nepřekoná, může se Česká republika radovat z první olympijské medaile v Soči.
A ještě se objevil jeden biatlonista, který ohrožuje medailové pozice. Kanaďan Le Guellec je na posledním mezičase pouze o pět sekund pomalejší než třetí Soukup.
Poslední ránu minul! Hofer musí na trestné kolo a Soukupa už pravděpodobně nepřekoná.
Lucas Hofer, možná poslední muž, který ještě může ohrozit třetí místo Jaroslava Soukupa, je na střelnici.
Hofer je na pátém kilometru až osmý, nyní najíždí na stadion k druhé střelbě.
Průběžné pořadí v cíli: 1. Björndalen, 2. Landertinger, 3. Soukup, 4. Šipulin, 5. Fourcade, 6. Eder, 7. Moravec, 8. Svendsen... 22. Šlesingr.
Na trati však jede ještě jeden muž, který může zasáhnout do pořadí na stupních vítězů - Lukas Hoffer z Itálie. První střelbu zvládl čistě.
Čeští reprezentanti Šipulin je až čtvrtý! Za Soukupem zaostal o 0,7 sekundy.
Publikum žene Šipulina do cíle. Už je na stadionu.
Šipulin byl na poslední mezičase o tři sekundy pomalejší než Soukup.
Soukup předvedl v Soči jednu ze svých životních jízd, na medaili to přesto nemusí stačit. Na trati je totiž ještě Anton Šipulin.
Průběžné pořadí v cíli: 1. Björndalen, 2. Landertinger, 3. Soukup, 4. Fourcade, 5. Eder, 6. Moravec... 18. Šlesingr.
Čeští reprezentanti Na Björndalena to nestačilo, Soukup zaostal o 5,7 sekundy a lepší byl i Landertinger. Český biatlonista se řadí na průběžné třetí místo.
Čeští reprezentanti Soukup vyjíždí na stadion! Bojuje o olympijskou medaili.
Čeští reprezentanti Soukup na posledním mezičase ztrácí sekundu na Björndalena.
Šipulin však ještě hrozí. Ze střelnice odjel se ztrátou 1,5 sekundy.
Čeští reprezentanti Soukup zhruba kilometr a půl před cílem jede na prvním místě o 1,6 sekundy před Björndalenem. Teď už český biatlonista míří směrem ke stadionu.
Čeští reprezentanti Šipulin v poslední ráně chyboval a musí na trestné kolo. To je velká šance pro Soukupa, který právě jede o olympijskou medaili!
Průběžné pořadí v cíli: 1. Björndalen, 2. Landertinger, 3. Moravec.
Čeští reprezentanti Fourcade na Soukupa ztrácí 14 sekund, Eder čtyři sekundy. Na druhou střelbu ovšem ještě přijede Rus Šipulin, který měl po prvním kolem velký náskok.
Čeští reprezentanti Soukup na druhé položce ani jednou nechyboval a má lepší čas než Eder i Björndalen! Je první!
Čeští reprezentanti Soukup po první položce, kterou už absolvovala většina favoritů, stále drží třetí místo. Obrovský náskok tam má Šipulin.
Skvěle jedou Eder i Björndalen, na medaili pro Moravce to dnes přes výtečnou střelbu nevypadá. Zezadu navíc ještě útočí domácí biatlonista Anton Šipulin.
Čeští reprezentanti Moravec se v cíli propadá na druhé místo za Rakušana Landertingera. Český reprezentant zřejmě druhé kolo nezvládl v takovém tempu, jak by bylo na stupně vítězů potřeba.
Svendsen také na druhé položce za chyboval a půjde na jedno trestné kolo. Poslední rána navíc byla kalibrová, jen se tak dotkla hrany terče.
Björndalen i přes jedno trestné kolo na druhé střelbě odjel ze střelnice s pětisekundovým náskokem na Moravce.